Ahmet Maranki Adet Söktürücü Bitkiler

Kadınlar her ay adet görme olayı yaşar. Adet görme, rahim iç duvarında her ay yumurtalar yapışır ve oradaki damarlardan beslenerek tabaka oluştururlar. Döllenme olmadığında duvar görevini tamamlar ve alttan yeni duvar dokuları oluşur. Üsteki duvar dokular vücuttan dışarı kanama olarak atılır. Bu duruma adet görme denir. Kadında herhangi bir sağlık problemi yok ise her ay düzenli olarak adet görmesi gerekir.

Ahmet Maranki Adet Söktürücü Bitkiler


Ahmet Maranki pek çok bitkinin adet görmeyi düzene koyacak etkisini bulmuştur. Adet söktürücü bitkiler anason, adaçayı, civanperçemi, havuç tohumu, maydanoz, misk, nergis, nane, karabaşotu, rezene, safran, papatya ve kimyondur. Bu adet söktürücü bitkilerden hangisi istenilirse demlenerek çayı yapılmalı ve günde üç bardak içilmelidir. Bu bitkilerin yanı sıra taze üvez meyveleri tüketmekte adet söktürmede oldukça yararlıdır.

Ahmet Maranki Adet Söktürücü Dereotu Kürü

Dereotu tohumu çayı için bir litre su ve iki çay kaşığı dövülmüş dereotu ile hazırlanır. Demlenen bu çay günde iki bardak, ve iki güne bir içilmesi yeterlidir.

Civanperçemi çayını yaparken içerisine hatmi çiçeği katmak daha fazla etki sağlayacaktır.

Ahmet Maranki Adet Söktürücü Bitkilerden Zerdeçal

Ayrıca zerdeçal bitkisi adet düzensizliği için etkilidir. İstenilirse zerdeçal bitkisinin yaprağı kaynatıp çay haline getirilerek içilebilir. İstenilirse de toz haline getirilerek baharat halinde kullanılabilir.

adaçayı adet söktürürmü, nane adet söktürürmü, nane cayi adet söktürürmü, zerdeçal adet söktürücü, adaçayı adet söktürücü, melisa çayı adet söktürürmü, adet söktürücü bitkiler adaçayı, nane çayı adet söktürücü, zerdeçal adet söktürürmü, adaçayı adet düzensizliği

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:,
25 Temmuz 2011 8.123 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir