Ahmet Maranki zayıflama yöntemleri: Zayıflama çayları ve kilo vermek için şifalı bitkiler

Prof. Dr. Ahmet Maranki zayıflama önerileri, zayıflama çayları ve kilo vermek için beslenme kuralları. Zayıflamak için nasıl beslenmeliyiz, hangi bitkiler zayıflatır? Prof. Dr. Ahmet Maranki tavsiyeli zayıflama çayları ve bitkisel zayıflama yolları hakkında tüm bilgiler.

Çağımızın en boğuştuğu sorunlardan birisi de fazla kilolar ve obezitedir. Şişmanlığın en başta gelen nedenleri arasında hareketsizlik, yanlış beslenmedir. Aşırı kiloların obeziteye ve diğer hastalıklara yol açmadan önce mutlaka dengelenmesi ve ideal kiloya ulaşılması gerekmektedir. Normalden daha hızlı kilo verilmesi ve şok diyet olarak adlandırılan diyet programları birçok kişi için sakıncalıdır.

Özensiz hazırlanan zayıflama programları ve diyetler insanın sağlığını ve dengesini bozabilir. Sağlıklı ve bilinçli zayıflama, diyetin yanı sıra düzenli egzersizi, bilinçli beslenme tekniklerini, stres atmayı, masajıve doğal destekleri içermektedir. Zayıflamak isteyenler tuzu az yemeli ve yemek arasında asla su tüketmemelidir. Ananas hapları, maydanoz tabletleri, mısır püskülü, sinameki, sarımsak, soğan katkılı doğal preparatlar da metabolizmanın canlanmasına ve toksin atmaya faydalıdır. Yeşil çay ve yeşil çayın tabletleri, mısır püskülü, kiraz sapı, sinameki, rezene kilo vermede yararlıdırlar. Ihlamur, papatya ve nane de iştahı denetleyen ve zayıflamak için tüketilmesi gereken bitkilerdendir.

Sağlıklı zayıflamak için haftada kaç kilo vermeliyiz?

Sağlıklı bir biçimde zayıflamak için her gün 1,5-2 litre kadar katkısız ılık su ve yine her gün 3-4 fincan miktarında şekersiz bitki çayları içmek önemlidir. Bazı özel sağlık nedenleri ve durumlar haricinde kesinlikle hızlı kilo verilmemelidir. Sağlıklı zayıflama için haftada 1 kilo vermek idealdir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki zayıflama çayları ve zayıflamak için beslenme önerileri

* 1 litre kadar suya, 30 gram ayrık kökü, 30 gram arpa, 30 gram mısır püskülü ilave edilir. 10 dakika süresince kaynatılıp, soğuduktan sonra süzülür. Bu zayıflama çayından hergün 3-4 bardak kadar içilir.

* 1 bardak kaynar su içine 8-10 gram parçalanmış aslanpençesi bitkisi ilave edilir. 10 dakika kadar bekletilip, günde 3 bardak bu zayıflama küründen içilir.


* 1 bardak kaynar suyun içine 8 gram şahtere otu konuduktan sonra 10 dakika demlenip günde 3 bardak içilir.

* Günde 2-3 adet elma tüketmek de zayıflamaya yardımcı olur.

* 200 gram rezene, 200 gram kimyon, 200 gram melek otu kökü toz haline getirilip karıştırılır. Günde 1 kaşık bu çaydan içilir.

* 1 bardak suyun içine 10 gram yulaf konulduktan sonra 10 dakika kaynatılıp günde 2-3 bardak içilir.

* 4 bardak kadar su içerisine 1 avuç dolusu ince kıyılmış maydanoz konulur. Hafif ateşte 20-30 dakika kaynatılır. Bu zayıflama çayının 1 gün içinde tüketilmesi gerekir.

* 500 gram su içine 1 adet portakal, 3 adet limon doğranıp ilave edilir ve kaynatılır. Sonra, 2 kaşık bal konulur. 5 dakika daha kaynatılıp, günde 3-4 bardak içilir.

* 1 litre suyun içine 30 gram mısır püskülü, 30 gram arpa, 30 gram ayrık kökü konulur. 10 dakika kaynatılır, soğuduktan sonra süzülür. İstenirse balla tatlandırılabilir veya limon sıkılabilir. Aynı gün içinde tüketilmesi gerekir. Bu karışıma 20 gram da kiraz sapı ilave edilebilir.

* Yemeklerden 1 saat önce 100-150 gram kadar çilek yemek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

* Prof. Dr. Ahmet Maranki sabahları kahvaltıdan önce 100 gram dut yenilmesini de önermektedir.

* 1 bardak kaynar suyun içine 2 gram ıhlamur konulur. 10 dakika, demlenmesi için, bekletilip günde birkaç bardak içilir.

* 1 bardak kaynar suya, 1 kaşık funda ilave edilir ve 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

* Lahana doğal turşusunun suyundan günde 1-2 bardak içmek de zayıflatıcı bitkisel çözümlerdendir.

Zayıflamak için bitkiler

Acı kırmızıbiber ve diğer acı baharatlar: Kilo vermeye çalışıyorsanız acılı yiyeceklerden fazladan bir yarar sağlayabilirsiniz. Acılı baharatlar su ihtiyacınızı artırır ve daha fazla sıvı almanızı sağlarlar.

Ceviz: Ceviz içinde bulunan serotonin bileşiği kendimizi tok hissetmemizi sağlar. Bu da abur cubur yememizi engeller ve formumuzu korumamız için çok önemlidir.

Ananas: Ananas “bromelain” adlı bir enzim ihtiva etmektedir. Bu enzim proteinlerin ve yağların sindirilmesini sağlayarak kişinin metabolizmasını hızlandırıp zayıflamasına yardımcı olur.

zayıflama çayları maranki, mısır püskülü ile zayıflayan varmı, mate cayi ile zayiflayanlar, doktor maranki zayıflama çayı, Evlİ kadın zayıflamak için günlük ne yapmalı

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , , , , , ,
10 Ağustos 2010 4.342 okunma 1 defa yorumlanmış

Bir yorum yapılmış »


  • NURC AN CFTCI demiş ki:

    BENN BUNLARIN HEPSINI UYULCAMM ISALLAH KILO VERIRIM

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir