Bebeklerde Burun Tıkanıklığı ve Burun Akıntısı

Bebeklerin burun tıkanıklığı sorunu yaşamalarını, kendimizden değer biçerek değerlendirmemiz çok daha kolay olacaktır. Burnumuz aktığında ya da herhangi bir tıkanıklık durumunda nefes alamadığımızda, bundan büyük ölçüde rahatsızlık duyarız, aynı durumun bir kaç katı ise bebekler için geçerlidir. Bebeklerde burun tıkanıklığına önem verilmesi bu açıdan oldukça gereklidir.

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı


Bebeğinizin burnu, grip ve soğuk algınlığı gibi durumların sonrasında, 2 – 3 gün süre ile akmaya devam ediyorsa, ve bu akıntının rengi açık, ve akıntı sıvı şekilde ise, bu durumdakorkmanız gereken bir şey yoktur ancak, akıntı koyu renkli; ya da bebeğinizin nefes almasına engel olacak derecede burun tıkanıklığı yapıyor ise, bir uzmandan yardım almanız gerekebilmektedr.
Bir bebekte burun akıntısının nedeni; grip, nezle ya da soğuk algınlığı olabildiği gibi; sinüzit, kulak-burun-boğaz sorunları gibi bir takım nedenlere de bağlı olabilir. Bunu anlamak ise, öncelikle annenin görevleri arasında yer almaktadır. Bir bebekte var olan burun akıntısı, uzun zamandır var; ve beraberinde de ateş yapıyorsa, mutlaka bir uzman yardımına başvurmakta fayda vardır.

Bebeklerde burun tıkanıklığına ne iyi gelir?

Bebeklerdeki burun akıntısını geçirmek için, doktorunuzun vermiş olduğu sprey ve burun damlalarından faydalanabilirsiniz; ancak bu sprey ve burun damlaları, 3 ya da 4 gün kullanılabilmektedir. Bu zaman zarfında bebeğinizdeki burun sorunlarını oldukça rahatlatacak olan sprey ve damlalar, bu zaman zarfından sonra ise, yine annenin desteği ile bebeğin sümkürülmesi yolu ile yapılmalıdır.

Bebeklerde burun akıntısı nasıl geçer?

Burun akıntısı olan bebeklerde eğer burun tıkanıklığı yok ise, ve nefes almakta zorluk çekmiyorsa, herhangi bir sprey ya da damlaya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bu nedenle bebeğinizin solunum yollarını kontrol etmeli ve ne miktarda rahat nefes alabildiğini takip etmelisiniz. Ciddi anlamda bir sorunun varlığından şüpheleniyorsanız, mutlaka bir uzman ve ilaç desteğine başvurmalısınız.
Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, bebeklerin burun akıntısının renginin açık ve sıvı şekilde olması durumlarında, herhangi bir telaşa kapılmanıza gerek yoktur; ancak aksi bir durum söz konusu ise ve bunun yanında bir de ateş sıkıntınız var ise, mutlaka bir uzman yardımı almalı ve bebeğinizin solunum yollarını rahatlatmanın yollarını aramaya çalışmalısınız.
Bir bebeğin gelişim sürecini ve onun sağlık sorunlarını en iyi takip edebilecek kişiler, bebeğin yakın çevresinde bulunanlar ve en çok da annelerdir. Bebeğinizin sergilemiş olduğu davranış ve tutumları mümkün olduğunca dikkatli gözlemlemelisiniz.

Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin Ne Yapmalı?

bebeklerde gribe ne iyi gelir kadınlar kulübü, bebeklerde burun tıkanıklığı kadınlar kulübü, SODAYLA ARIQLAMA, bebeklerde grip kaç gün sürer, bebeklerde soğuk algınlığına ne iyi gelir kadınlar kulübü, bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl giderilir kadınlar kulübü, bebeklerde soğuk algınlığı kadınlar kulübü, bebeklerde burun akıntısına ne iyi gelir, bebeklerde burun akıntısı kaç gün sürer, bebeklerde nezle ne kadar sürer

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , , ,
14 Haziran 2011 8.184 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir