Çarpıntıya İyi Gelen Şifalı Bitkiler ve Pratik Tarifler

Çarpıntıya İyi Gelen Şifalı Bitkiler ve Reçeteler

Biberiye: Kuşdili olarak da bilinir. Yaprak ve çiçeklerinden uçucu yağ elde edilir. Mide ve bağırsak uyarıcısı, idrar söktürücü ve safra artırıcı etkisi vardır. Biberiye çayı çarpıntıları keser.

Kekik: Bedeni kuvvetlendirir. Hazmı kolaylaştırır. Kalp çarpıntısını Keser.

Alıç: Sinirsel çarpıntıları giderir.

Sinir bozukluğunu geçirir. Aritminin iyileştirilmesinde kullanılır. Kalbi kuvvetlendirir. Damar sertliğine iyi gelir.

Patlıcan: Karaciğer ve pankreasın düzenli çalışmasını sağlar. Kilo vermeye yardımcı olur. Sinirleri yatıştırır. Kalp çarpıntılarını giderir.

Pratik tarifler 1

Sarımsağın faydası

250 gramezilmiş sarımsak ve yarım kilo Anzer balını karıştırın. Cam bir kavanoza koyun ve güneş görmeyen bir yerde bir süre dinlendirin. Karışımı günde kez yemeklerden yarım saat önce 1 çay kaşığı yiyin.


Pratik Tarif 2

Malzemeler:

Portakal kabuğu

Kişniş

1 litresu

7 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı: Bir su bardağı sıcak suya10 gram portakal kabuğu konur. 10 dakika sonra çıkarılır. Bir kahve kaşığı süzme bal ilave edilerek içilir. Çarpıntıyı azaltmaya birebirdir.

Pratik tarifler 3

Ayva çiçeği ve oğul otu: 1 litre suya bir tutam oğulotu ve iki tutam ayva çiçeği koyup kaynatın. Ardından süzün. Bu çayı taze olarak hazırlamaya gayret edin. Çarpıntı olduğu zamanlarda çay bardağı için. Ne kadar faydalı olduğunu ve sizi sakinleştireceğini göreceksiniz.

ÇARPINTIYA NE İYİ GELİR, kalp çarpıntısına iyi gelen bitkiler, çarpıntıya iyi gelen bitkiler, kalp çarpıntısına ne iyi gelir, kalp çarpıntısına iyi gelen bitki, çarpıntıya iyi gelen besinler, kalp çarpıntısına iyi gelen bitki çayları, çarpıntıyı ne geçirir, çarpıntıya iyi gelen şeyler, kalp çarpıntısına iyi gelen şeyler

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , ,
9 Temmuz 2012 6.471 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir