Cilde Zarar Veren ve Yaşlanmayı Hızlandıran Cilt Düşmanları

Cildin güzelliği bayanlar için ne kadar önemli ise, cildin bakımı da bu kadar önemli olmalıdır. Cildin her an için özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle cilt ile ilgili her şey bilinmelidir. İlk olarak da cildin düşmanı olan etkenler bilinmelidir. Çünkü bazı şeyler cildin düşmanıdır ve cildi olumsuz şekilde etkiler. Kişide yaş ilerledikçe cilt üzerinde bazı değişiklikler gözlenir. Ciltteki bu değişiklikleri en aza indirmek ve yaşlanmayı geciktirmek için iyi bir cilt bakımı yapmanız ve cildinize gereken özeni göstermeniz gerekir.


İlk olarak da alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekir. Örneğin sizin çok sevdiğiniz ve cildinize faydalı geleceğini sandığınız bir besin cilt düşmanı olabilir.

İşte cilde zarar veren ve yaşlanmayı hızlandıran cilt düşmanları

Sigara; sigaranın zararlarını bilmeyen yoktur ve sigaranın zararları sayılmayacak kadar çoktur. Bu zararlı alışkanlık cildi de kötü etkiler ve istenmeyen durumlar cildinizde görülebilir. Cilt zaman içinde gevşemeye ve sarkmaya başlar. Bu da doğal olarak kırışıklıklara neden olur. Çünkü sigara cilde giren oksijenin miktarını düşürür ve cildi oksijensiz bırakır.
Alkol; sigara kadar alkolde cildin yıpranmasına neden olur. Alkol vücuttaki B vitaminini azaltarak tırnakların güçsüz kalmasına, saçların ise dökülmesine neden olur. Ayrıca vücuttaki suyun tükenmesine neden olur. Ciltteki kırışıklıkların artması ve cildin yıpranmasına neden olur.
Yağlar ve kızarmış besinler; yağlı ciltlerin, kızarmış yiyecekler yemesi ve yağlı besinleri tüketmesi yüzdeki sivilcelerin oluşumunu arttırır. Bu yüzden cilt sağlığı için yağlı besinleri fazla tüketmemek gerekir. Kullanılan yağlarında iyi yağlar olmasına dikkat edilmelidir. Zeytinyağı en sağlıklı ve cilde zarar vermeyen yağ türüdür. Patates cipsi ya da kızartması, börek ve çörekler, margarin, kuruyemişler, fıstık ezmesi ve fast-food ürünlerden uzak durmak gerekir.
Şeker; Vücudun ihtiyaç duyduğu kalsiyum ve bazı mineralleri tüketir. Bunun yanında doku kaybına neden olur. Cildin gevşeyip sarkmasına neden olur. Ayrıca ciltteki renk bozukluklarının sebebidir.
Stres; besinlerin dışında bazı etkenler cilt düşmanıdır. En büyük düşman strestir. Stres kişi için en büyük tehlikedir. Cildin bozulmasına ve birçok hastalığa neden olabilir. En önemlisi de erken yaşlanmaya neden olmaktadır. Bu yüzden olabildiğince stresten uzak durmak ve olumlu düşünmek gerekir.
Uyku düzensizliği; uyku da kişi için önemli bir olaydır. Yeteri kadar uyunmaması ve düzensiz uyku zamanla cildi yıprandırarak dokuların ölmesine neden olur. Ayrıca yüz üstü uyumak ciltteki kırışıklıkların artmasına yol açar.
Kafein; cildin susuz kalarak kurumasına neden olur. Cilt kuruluğu da erken yaşlanmaya neden olur. Su tüketimini arttırmak ve kafeinli içecekleri fazla tüketmemek gerekir.

mayanın zararları, şekerin cilde zararları, mayanın cilde zararları, yaş mayanın cilde zararları, yaş mayanın zararları, mayalı yiyeceklerin zararları, mayanın zararları nedir, mayalı gıdaların zararları, kafeinin cilde zararları, cipsin cilde zararları

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, ,
4 Haziran 2011 5.017 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir