Ender Saraç Koruk Suyunun Faydaları Nelerdir?

Ender Saraç, TNT’de yayınlanan Ender Saraç’la Sağlıklı Yaşam programında, koruk suyunun faydaları hakkında, izleyenlerini bilgilendirmeye çalışmaktadır. Koruk suyunun faydaları arasında neler var, dilerseniz hep birlikte göz gezdirelim:

Ender Saraç Koruk Suyunun Faydaları
Koruk suyunun faydaları arasında ilk sırada, koruk suyunun, sindirim sistemini rahat çalıştırmasından; ve hazımsızlık sorununa karşı iyi gelmesinden söz etmek gerekmektedir.


Koruk suyunun faydalarından ilki, hazmı kolaylaştırmasıdır.
Koruk suyunun faydalarından bir tanesi ise, vücuttaki toksinlerin atılması olarak belirtilmektedir. Bu işlevi ile, koruk suyunun antioksidan özelliğinden de söz etmek doğru olacaktır.
Ender Saraç, koruk suyunun faydalarından bir tanesinin de mideyi rahatlatmak olduğunu belirtmektedir.
Koruk suyunun faydalarından bir diğeri ise, kurdeşen hastalığının önlenmesidir.
Koruk suyunun faydalarından bir tanesi de, kimilerine göre zarar olarak da düşünülebilir ki koruk suyu faydaları arasında belirtilen bu unsur, iştah açıcı özelliğinin olmasıdır.
Koruk suyunun faydalarından bir diğeri ise, gözde var olan ağrıların koruk suyu tarafından dindirilebilecek olmasıdır.
Koruk suyu faydalarından bir tanesi, deride var olan; ya da sonradan oluşan kızarıklıkların giderilmesidir şeklinde, Ender Saraç tarafından açıklanmaktadır.
Koruk suyunun faydalarından bir tanesi de, koruk suyunun bağırsak çalıştıran özelliğidir. Bu özelliği ile koruk suyu faydalarından bir diğerinin de kabızlığın önlenmesi olduğu belirtilebilir.
Koruk suyu faydalarının sonuncusu ise, Ender Saraç’ın belirttiğine göre, serinletici etkisinin olması; ve vücuda ferahlık hissi vermesidir.

Ender Saraç konulu diğer yazılar

koruk suyu faydaları, koruk suyunun faydaları, koruk suyu nasil saklanir, koruk ekşisi nasıl saklanır, koruğun faydaları, koruk ekşisi faydaları, koruk suyu tarifi, koruk faydaları, koruk ekşisinin faydaları, koruk ekşisi nasıl yapılır

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:
14 Ocak 2012 6.426 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir