Gebelikte Göbek Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

Gebelikte vücutta görülen değişikliklerden birisi de göbek çatlaklarıdır. Ancak güzel görünmek isteyen anneler bu durumdan rahatsız olular. Göbek çatlakları oluştuktan sonra, tekrar eski haline gelmesi biraz zor olabilir. Bu nedenle yapacağınız hareketlerle göbek çatlaklarının önüne geçebilir ve görünümünüzü koruyabilirsiniz.

Gebelikte Göbek Çatlakları


Hamileliğin başlaması ile anne adayında da değişimler başlar. Bu değişimlerden biride karın bölgesinde oluşan çatlaklardır. Göbek çatlakları hemen hemen hamileliğin ikinci yarısında çoğu anne adayında görülür. Oluşan çatlaklar sadece göbekte değil, kalça, göğüs bölgeleri ve kol hizalarında da görülebilir. Fakat en fazla karın bölgesinde görülür. Cilt gerginleşerek kaşınır, ardından da çatlaklar oluşur. Çatlaklar oluştuğunda doğumdan sonra geçmeyebilir ve kalıcı olabilir.

Karın Çatlakları Neden Oluşur?

Karın çatlaklarının oluşmasında ki temel neden; gebeliğin 3. ayından itibaren bebeğin kilo alması ve karın bölgesinin belirginleşmeye başlamasıdır.

Göbek Çatlaklarına Karşı Ne Yapmalı?

Alabileceğiniz önlemlerin ilk sırasında bol su içmek gelmektedir. Ardından cilt için gerekli olan E ve C vitaminlerini almak yani bol bol meyve sebze yemek gereklidir. Gebelikte yapılan masajlar anne adayını rahatlatır. Bu nedenle cilde masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmak gerekir. Düzenli uyku ve beslenme sadece hamilelikte değil, normal yaşamda da önemlidir. Özellikle gebelik boyunca anne adayının uyku ve beslenmesine özen göstermesi gerekir.

Gerekirse doktor kontrolünde göbek çatlaklarını önleyen kremler kullanabilirsiniz.     Göbek çatlaklarını önlemek için egzersizler dışında bitkisel çözümler de vardır.

Gebelikte Göbek Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

Elma yağı ve badem yağı eşit miktarda karıştırılır ve her gün çatlayan bölgeye hafif şekilde sürülür. Ayrıca göbek çatlaklarına çilek yağı ve susam yağını karıştırarak yapacağınız karışımla da önleyebilirsiniz. Eşit miktarda karıştırarak çatlayan bölgelere uygulayabilirsiniz.

hamilelikte karın çatlakları için bitkisel çözüm, gebelikte karın çatlakları için bitkisel çözümler, karın çatlaklarına bitkisel çözüm, hamilelikte karın çatlaklarına bitkisel çözüm, karın çatlakları için bitkisel çözüm, hamilelikte çatlakları önlemek için bitkisel çözüm, göbek çatlakları için bitkisel çözüm, gebelikte çatlaklara bitkisel çözüm, gebelik çatlakları için doğal çözümler, karın çatlakları için doğal çözüm

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:,
11 Temmuz 2012 7.862 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir