Gelecekte Altın Fiyatları Ne Olur?

Altının son günlerde ki muazzam yükselişinden sonra yatırımcıların hepsi altının 2011’in kalanında ve 2012 yılında nasıl bir seyir izleyeceğini merak etmekte. Bu yüzden yatırım uzmanları ve tahminciler tarafından 2012 de ki altın fiyatlarına yönelik öngörüler şimdiden yazılmaya başlandı.

Gelecekte Altın Fiyatları Ne Olur?

Altın fiyatlarında son günlerde meydana gelen değerlenme ile ons fiyatının 1880 dolar’a ulaşması altın’ın aslında 2011 sonunda ulaşması gereken bir rakamdı. Fakat bu rakama daha yılın 2. yarısı hemen hemen yeni başlamışken ulaşması altının 2012 başında daha da değerleneceği öngörüsünün olabilitesini artırdı. Uzmanlar altın fiyatının 2011 sonunda 1800 dolar ile rekor kıracağını ön görmüştü. Fakat artık bu rakama 2011 sonuna gelmeden ulaşıldı bile.


Altın ons fiyatının bir yıl dolmadan 1350 dolardan 1880 dolar’a çıkması bütün yatırımcıların ilgisini altına çevirdi. Altının geçmiş yıllarda da yakaladığı yükseliş ile yatırımcısına her zaman kazandıran bir yatırım aracı olması altının popülaritesini her daim yüksek tutmaktadır.
Özellikle ABD’de son yaşanan kriz ile dolar’ın değer kaybı ve. bazı Avrupa ülkelerindeki kriz nedeniyle yabancı paralarda meydana gelen iniş çıkışlar meydana geliyor. Bu durum yatırımcıları döviz yatırımından uzaklaştırmakta. Çünkü her yatırımcı yatırımlarında minimum risk ister. Şu an altın piyasasında yaşanan gelişmeler, altının az risk ve fazlaca yükseliş göstermesinden yatırımcıların ilgisinin üzerine çekmekte.

Bu bakımdan tüm ekonomik gelişmeler doğrultusunda yaşadığı artış ve güvenirliliği sayesinde altının 2012 de en güvenilir ve en çok yatırım yapılan yatırım aracı olması muhtemel.
Bu güvensiz piyasa ortamında altın fiyatları da zaman zaman düşüşler yaşayabilir. Fakat bu düşüşlerin hiçbir zaman yabancı paralarda olduğu gibi sert düşüşler ve uzun vadede bir düşüş olmayacağı kesin gibi. Bir çok tahmincinin öngörüsüne dayanarak altın ons fiyatlarının 2011 sonunda 1880 doları aşması demek, yükselişin aynen bu şekilde devam etmesi durumunda 2012 sonunda altının ons fiyatının 2250 dolar’a ulaşması demektir. Bu da büyük küçük fark etmeksizin her altın yatırımcısı için çok ideal bir yatırım fırsatıdır.

Unutmamakta fayda var. Altın konusunda her yatırımın uzmanının ortak fikri altının her zaman en güvenilir ve en risksiz yatırım aracı olduğudur. Siz de riski sevmiyorsanız altına yönelmenizde fayda var.

altının geleceği 2012, altının geleceği ne olur, altın gelecekte ne olur, altinin gelecegi, altın gelecekte ne olur 2012, gelecekte altın fiyatları ne olur, altın fiyatları gelecekte ne olur, altın 2012 sonunda ne olur, altının geleceği ne olur 2012, altın yatırımı 2012

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , , ,
23 Ağustos 2011 9.439 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir