Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur? Göz altı torbalarının sebebi nedir? Göz altında oluşan torbaların sebepleri nelerdir? Gözaltı torbaları niye olur? Göz altı torbalarının oluşması hakkında bilgiler

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

Gözaltı torbaları gözaltındaki sıvı birikimleri sonucunda oluşur.


Çoğunlukla yaşla ilgili olmakla birlikte hormonal dengesizlikler, uyku uyuyamamak veya az uyumak da sebep olabilir. Kimi zaman böbrek ve kalp rahatsızlıkları da gözaltı torbası olarak kendini gösterebilir. Bazı kadınlarda gözaltı torbalanmaları adet dönemlerinde belirginleşebilir.

Göz altı torbaları ya dengesiz bir yaşam stili ve kötü alışkanlıklar sonucunda oluşuyor ya da genetik yapıdan kaynaklanıyor. Bazen az uyku ya da adet dönemlerinde de ortaya çıkabiliyor.

Diğer bir neden aşırı yorgunluk,uykusuzluk ve gözü aşırı yoran bilgisayar olabilir. Bir diğer neden ise göz çevesindeki lenf sisteminin yeterince çalışmaması nedeni ile kirli kanın göz altlarında toplanıyor olması yada kan damarlarının cilt yüzeyine çok yakın olması olabilir.

Göz altı torbaları hakkındaki tüm yazılar için tıklayın

SUNA DUMANKAYA Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Maske

PERVİN BULGAK Göz Altı Torbaları ve Morlukları İçin Maske

göz altı torbaları, gözaltı torbaları, göz altı torbaları neden oluşur, göz altı torbaları neden olur, göz altı torbalarına bitkisel çözüm, göz altı torbası neden olur, göz torbaları neden oluşur, göz altı şişlikleri neden olur, gözaltı torbası neden olur, gözaltı torbaları neden oluşur

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:
23 Şubat 2009 9.492 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir