Göz Makyajı ve Eyeliner: Eyeliner Nasıl Sürülür?

Pek çok kadın, göz makyajında, gözlerinin ön plana çıkmasını amaçladığı için eyeliner kullanmaktadır. Ancak eyeliner sürmek; ve sürdüğü eyelinerin hakkını vermek de, her babayiğidin harcı değildir. Çünkü, eyelinerin uygulandığı göz kapağı, hem çok yumuşak; hem ince; hem de çok hassastır. Bu nedenle, eyeliner ile, ince ve aynı zamanda da düzgün bir çizgi oluşturmak, sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle, yazımızda, sizlere, eyeliner sürmenin püf noktalarını anlatmaya çalışacağız…

Eyeliner Nasıl Sürülür?
Eyeliner sürmeye başlamadan önce, göz renginize uygun eyeliner rengini bulmanız gerekmektedir.


Göz renginize uygun eyeliner seçmeniz için sizlere, hangi renk eyelinerin hangi renk göze uygulanması gerektiğini açıklayacağız: Açık göz rengine sahip olanlar, kahverengi parlak eyelinerleri tercih etmelidirler. Göz rengi koyu olan kişilerin uygulamaları gereken eyeliner rengi ise siyahtır. Göz rengi kahverengi olan kişiler ise yeşil renkli eyeliner kullanmalıdırlar. (Bkz: Göz rengine göre makyaj yapmak)

Likit Eyeliner mi Kalem Eyeliner mi?

Eyeliner sürmek için, süreceğiniz eyelinerin rengini göz rengine uydurduktan sonra, kullanacağınız eyelinerin şeklini belirlemeniz gerekmektedir; çünkü eyeliner, iki çeşit olarak bayanların kullanımına sunulmaktadır: likit eyeliner; ve kalem eyeliner. Biz size şunu söyleyebiliriz ki: kalem eyelinerin uygulanması; likit eyelinerin uygulanmasından daha kolaydır; çünkü kalem, göz üzerinde daha kolay kontrol edilerek uygulanmaktadır.

Ayna Karşısına Geçin ve Başlayın

Göz makyajı için gözünüze uygulayacağınız eyelineri seçtikten sonra, kendinize bir ayna bulmalı; ve bu aynanın karşısında, kendinizi; özellikle gözünüzü, kirpik ve göz çevrenizi rahat bir şekilde görebileceğiniz bir pozisyonda oturmaktır. Sol elinizin işaret parmağı ile, gözünüzü kenara çekin; ve göz kapağınızı gerginleştirin ki göz kapağınıza eyeliner sağ eliniz ile kolay bir şekilde uygulanabilsin.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner ile, kirpiğinizin en dibini takip ederek, ince bir çizgi çekin. Eyeliner ile çekeceğiniz çizginin, elinizden geldiğince düz olmasına dikkat edin. Göz kapağının en sağından en soluna kadar olan bölüme çekeceğiniz çizgi, başta gözünüze güzel görünmese de, sonrasında giderek göze oturacak; ve daha güzel görünmeye başlayacaktır.

Eyeliner ile Yanlış Çizgi Çektiyseniz

Eyeliner sürdüğünüz zaman, yanlış bir çizginin oluşmasına olanak verdi iseniz, ince bir çubuğun ucuna pamuk sararak, diğer kısımları dağıtmadan eyelineri düzeltin.

İlgili Göz Makyajı Konuları

eyeliner nasl srlr, likit nasıl çekilir uzman tv, aylaynır nasıl çekilir uzman tv, likit nasıl çekilir, aylaynır nasıl sürülür uzman tv, aylaynir nasil cekilir, likit nasıl sürülür uzman tv, eyelinerli göz makyajı, likit nasl srlr, eyeliner nasıl sürülür

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, ,
7 Ekim 2011 9.529 okunma 1 defa yorumlanmış

Bir yorum yapılmış »


  • Sendemi Leyla demiş ki:

    Konuyu anlatan bir video ekler misiniz?

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir