GÖZ RENGİNE GÖRE MAKYAJ YAPMAK

Göz rengine göre makyaj nasıl yapılır? Hangi göze hangi renk makyaj yapılmalıdır? Hangi göz rengi için göz makyajı yaparken hangi renk seçilmelidir? Mavi, ela, kahverengi, siyah, yeşil gözler için göz makyajı yapma teknikleri

Mavi gözlüler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için, kahverengi kalemle gözlerinizin alt ve üst kenarlarını çizerek, göz şeklini belirginleştirin. Far için mercan tonlarını tercih edin.


Farı göz kapaklarınıza birkaç kat uygulayın ve derinlik vermek için, özellikle göz çizgisinde farı daha belirgin olarak sürün. Gözlerinizi parlak kılmak istiyorsanız, patlıcana çalan kahverengiyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda füme de mavi gözleri buğulu gösterir.

Yeşil gözlüler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Gözleriniz yeşilse, Pembeler ve sıcak lavanta tonları gözlerinize en iyi giden renklerdir. Kırmızı ailesinden renk seçerken, gözlerinizden daha canlı renklerden kaçının, yoksa gözlerinizi ön plana çıkarmak yerine, tam tersine onların soluk kalmasına neden olacaksınız. Ayrıca açık sarıya çalan bakır tonlarını çok ince bir şekilde kullanırsanız ilgi çekici bir makyaj sağlayabilirsiniz.

Kahverengi gözlüler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Kahverengi gözlerinizin sıradan olduğunu asla düşünmeyin. Yapmanız gereken tek şey, mavi renk kullanarak, onları ön plana çıkarmak. Kahverenginin kontrastı olan mavi, gözlerinizi son derece çekici gösterecek.  Işıltılı bir mavi tercih ediyorsanız, daha dramatik bir efekt için, gözünüzün alt tarafını koyu bir mavi kalemle çizerek, kalemin üzerine açık renkteki farı sürün. Ancak daha doğal bir bakış elde etmek istiyorsanız, haki ve kahverengi tonlar da kullanabilirsiniz.

Gri-mavi gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Göz kapaklarında asker yeşili far kullanılabilir. Asker yeşili bu renk gözleri daha çok öne çıkarır, çok doğal durur.

Mavi-yeşil gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Gece mavisi bu göz rengini daha çok vurgular. Yalnız gece mavisini transparan şeklinde kullanmayı tercih edin, yani abartıya kaçmayın, hafif sürmeye dikkat edin.

Gri gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Jean mavisi gri gözleri ön plana çıkarır. Ama bu göz rengi için inci beyazı ya da opal rengi de son zamanlarda çok fazla tercih ediliyor.

Gri-yeşil gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Gül kurusu gri ve yeşil karışımı gözler için idealdir ama gözün üstünü de siyah bir eye liner ile belirginleştirin. Ayrıca gümüş ya da azur renklerini ayrı ayrı ya da kombine ederek kullanmak da çok beğeniliyor.

Ela gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur.

göz makyajı teknikleri, göz makyajı yapma teknikleri, ela göz makyajı, ela göz makyajı nasıl yapılır, göz makyaj yapma teknikleri, kahverengi gözleri belirginleştirmek için, hangi göze hangi makyaj, ela göze nasıl makyaj yapılır, göz rengine göre makyaj, ela rengi gz

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , ,
31 Ocak 2009 24.169 okunma 4 defa yorumlanmış

4 yorum yapılmış »


 • Ülkü demiş ki:

  Benim gözlerim ela ben göz makyajı yaparken siyah göz kalemi ve rumel tek kullanıyorum bu gözlerimi ortaya çıkarmaya yetiyor zaten far olarak genellikle gri simli ve toz pembe kullanıyorum sizde deneyin farkı görün çok yakisacagin dan eminim :-)


 • İREM SU demiş ki:

  BENM GÖZLERİM HEM YEŞİL OLUO HEMDE SARI YA DÖNÜO SENCE BENM GÖZLERİM HANGİ RENKTR ARKADAŞLAR..


 • Anonim demiş ki:

  ela yeşile bakan ela


 • fti demiş ki:

  dogru

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir