Gülten Şenşafak Doğal Cilt Nemlendirici Formüller

Uzman estetisyen Gülten Şenşafak tarafından tavsiye edilen Doğal Cilt Nemlendirici Formüller… Cildi nemlendiren basit formüller, cilt nemlendirici doğal çözümler… Cilt nemlendirmek için bal maskesi tarifi

Gülten Şenşafak Doğal Cilt Nemlendirici Formüller

Estetisyen Gülten Şenşafak, sizin için doğal cilt nemlendiricisi tarifleri veriyor.


Cilt nemlendirici ürün kullanırken, vilt tipini yanlış tespit etmemelisiniz. Olması gerekenden fazla nemlendirirseniz cildinizdeki gözeneklerin kapanmasına neden olursunuz.

Mevsimler değiştikçe nemlendirme şekilleri değişmelidir. Nemlendirici kremi cildinizin her yerine sürmenize gerek yok. Alnınız ve yanaklarınız çenenize oranla daha fazla kurumaya yatkın bölgedir.

Doğal nemlendirici bal maskesi tarifi

Suyu kendine çeken bal çok iyi bir nemlendiricidir. Bal, hem kuru hem de yağlı ciltlere faydalıdır. Cilde düzgünlük verir, yumuşatır ve besler. İçindeki organik asitler ve enzimler kozmetik açıdan balın değerini arttırır. Yüzü soluk olanlar yanaklarına pembelik gelmesi için baldan daha iyi bir nemlendirici bulamaz. Balı yüze yaydıktan sonra parmak uçlarıyla hafif hafif vurarak, cilde yedirmeli, iki-üç dakika bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk su ile yüzü yıkamalı. Bu yöntem kan dolaşımını hızlandırır. Sonuç olarak cilt hafif pembeleşir, şeffaflaşır ve adeta bir bebek cildi gibi olur.

Cilt nemlendirici doğal formül

Cildiniz için haftada bir gün şu formülü uygulayabilirsiniz: Bir adet salatalığı kabuğu ile rendeleyin. Bir çay kaşığı bal ve bir çorba kaşığı mısır nişastasını içerisine katıp karıştırın. Saçlarınızı toplayın. Karışımı ensenizden başlayıp boynunuza ve yüzünüze sürün. Bu arada göz çevresini koruyun. 20 dakika sonra yıkayın. Cildiniz canlanacak, temizlenecek ve nemlenecektir. Bu formül her türlü cilt için uygulanabilir.

Arı suyun elde edilişi, arı saf su nasıl elde edilir?

Büyük bir çelik tencereye içme suyu doldurun, kapağını sıkıca kapatın ve ocağın üstüne koyup kaynatın. Su kaynayınca kapağı açın ve kapaktaki damlacıkları temiz bir kapta toplayın. Bu işlemi ihtiyacınızı karşılayacak suyu elde edinceye kadar tekrarlayın.

Cilt nemlendirici ürünler, cilt nemlendirici bitkiler ve doğal nemlendiriciler hakkındaki tüm yazılarımız için tıklayın

GÜLTEN ŞENŞAFAK tüm güzellik ve bakım yazıları için tıklayın

do?al cilt nemlendiricisi, doğal nemlendiriciler, doğal nemlendirici, doğal cilt nemlendirici, cildi nemlendirmenin doğal yolları, doğal cilt nemlendiricileri, cildi nemlendirmek için doğal yöntemler, gülten şenşafak doğal yöntemlerle, doğal cilt nemlendirme, bitkisel nemlendiriciler

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, ,
2 Mart 2009 5.424 okunma 2 defa yorumlanmış

2 yorum yapılmış »


  • ipke demiş ki:

    Cildimin nemlendirme ihtiyacını güvenerek kullandığım Bionem ile sağlıyorum. oldukça kaliteli ve çok memnunum. Cildinde aşırı kuruma yaşayanların mutlaka denemesini tavsiye ederim.


  • rumeysa demiş ki:

    Bionem i bende kullandım harika

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir