Havaciva Otu: Havacivanın Faydaları Ve Havaciva Çayı

Bu yazımızda sizler için, havaciva otunun faydalarından; ve havaciva otundan söz etmeye çalışacağız. Havaciva otunun faydaları arasında, havaciva otunun köklerinden çok sık olarak yararlanılmaktadır. Çünkü hava civa otunun kökleri, pek çok hastalığın çözümünde yararlanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadırlar.


Havaciva otunun çayı, havacivanın faydaları arasında yer alan adet kesici özelliği ile bilinmektedir; ve dahili olarak kullanılması; yani çayın içilmesi gerekmektedir. Havaciva otunun kökleri, yara iyileştirici, ve kaşıntı giderici olarak kullanılan, antibakteriyel özellikleri ile bilinmektedirler. Aynı zamanda bu kökler yenilerek de, adet kesici etkilerinden yararlanmak mümkün olmaktadır.

Havaciva otunun köklerinden yararlanmak, havacivanın faydaları arasında yer alan, mide ağrılarına iyi gelmesi açısından da önemlidir. Havaciva otunun köklerini çıkartmanız, ve sonrasında da kaynatmanız gerekmektedir; elde edilen çayın, sabah bir bardak; akşam da bir bardak olmak üzere günde iki bardak içilmesi gerekmektedir.

Havaciva çayı, bitkinin toprağın üzerinde kalan kısmından yapılırsa, havacivanın faydaları arasında yer alan idrar yolu enfeksiyonlarını giderme, ve vajinal akıntıyı önleme ve giderme anlamında oldukça işe yaramaktadır.

Havaciva otunun bilinen farklı isimleri de bulunmaktadır, bu isimler arasında: yörenüğü, vase havazqu, vase zoriye, sarısormuk, mijmijok, goriz…

hava civa otunun kullanım şekli, hava civa otu nasıl kullanılır, hava civa nasıl yapılır, havacıva otu faydaları, havaciva otu, hava civa otunun faydaları, hava civa faydaları, hava civa nasıl kullanılır, hava civa otu, havacıva otu nedir

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:
9 Temmuz 2012 3.838 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir