İbrahim Saraçoğlu Anne Sütünü Arttıran Besinler ve Gıdalar

Her anne, anne karnındaki bebeğe iyi bakmak için bir sorumluluk üstlenmektedir. Bebek anne karnından çıkıp dünyaya geldiğinde ise, sıra ona tam bir bakım yapmaya gelmiş demektir. Ve bir bebeğin beslenmesinin ilk üç ayında, anne sütünden başka şey kullanılmaması gerektiği, herkes tarafından bilinmektedir. Hatta suyun bile…

Anne Sütünün Azalması
Ancak bazı durumlarda, annelerin sütlerinin az gelmesi ya da hiç gelmemesi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. İbrahim Saraçoğlu, bu gibi durumlar için, anne sütünü arttırıcı kürler ve, ane sütünü arttırıcı besinlerden söz etmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Anne Sütünü Arttıran Besinler

İbrahim Saraçoğlu, annelerin, her gün, iki porsiyon olmak üzere, taze beyaz üzüm yemelerinin, anne sütünü arttırıcı özellik gösterdiğini belirtmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’na göre, anne sütünü arttırıcı etki gösteren gıdaların arasında dereotu da yer almaktadır. Her sabah ve akşam, yemeklerden önce tüketilen dereotunun, anne sütünü arttırıcı etkisi bilinmelidir.

Kuru İncir Kürü


Kuru incir de anne sütünü arttırıcı özellik göstermektedir. Kuru incirin anne sütünü arttırıcı özelliğinden faydalanmak için, yarım litre kaynamış su içerisine atılan sekiz ya da dokuz incir haşlanır; haşlanan incirlerin suyu alınıp ikiye bölünür. Her sabah ve akşam, günde iki sefer içilecek olan kuru incir suyunun da, anne sütünü arttırıcı özellik gösterdiği, İbrahim Saraçoğlu tarafından belirtilmektedir.

Belirtilen kürlerin uygulanma süresinin bir hafta olduğunu vurgulayan İbrahim Saraçoğlu, bir hafta sonunda, eğer gerek duyulursa diğer bir kürün uygulanabileceğini; ancak bu kürlerin aynı anda uygulanmaması gerektiğini belirtiyor.

İbrahim Saraçoğlu’na ait tüm kürler için tıklayın

keçiboynuzu anne sütünü artırırmı, çikolata anne sütünü artırırmı, hindistan cevizi anne sütünü artırırmı, keçiboynuzu pekmezi anne sütünü artırırmı, soğan anne sütünü artırırmı, kiraz anne sütünü artırırmı, anne sütünü artıran besinler ender saraç, fındık anne sütünü artırırmı, cekirdek anne sütünü artirirmi, anne sütünü artıran besinler ibrahim saraçoğlu

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, ,
30 Ağustos 2011 11.250 okunma 2 defa yorumlanmış

2 yorum yapılmış »


  • kadın blog demiş ki:

    teşekkürler konu için.


  • medine demiş ki:

    Keçi boynuzu anne sutunu arttirirmi

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir