İbrahim Saraçoğlu Beyaz Lahana Kürü ile Zayıflama

İbrahim Saraçoğlu, zayıflamak isteyen kişiler için beyaz lahananın faydalarından faydalanmaları gerektiğini vurgulamaktadır. Beyaz lahana diyetinin, mucizevi zayıflama etkisi yarattığını belirten İbrahim Saraçoğlu, beyaz lahanadan elde edilen lahana çorbası ile, belirtilen diyetin yapılması halinde, kişilerin bir haftada tam olarak sekiz kilo zayıflayacaklarını belirtmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Beyaz Lahana Kürü
İbrahim Saraçoğlu şunu da belirtmektedir: ”Mucize beyaz lahana diyeti ile, bayanlar bir haftada sekiz kilo verirken, pek çok diyetisyen, bir hafta gibi kısa sürede verilen sekiz kilonun, sağlığa çok zararlı olduğunu belirtirken, pek çok bayan da, bir hafta gibi kısa bir sürede verilen sekiz kilonun verildiği mucize beyaz lahana diyetinden vazgeçememektedir.”


İbrahim Saraçoğlu, beyaz lahana diyetini uygulayarak bir haftada sekiz kilo zayıflamak isteyen kişilerin, gün içerisinde kendilerini çok fazla yormamalarını, bol miktarda su içmelerini; ve bu esnada vitamin desteği alarak, vücutlarını desteklemeleri gerektiğini belirtmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü Zayıflatır Mı?

Beyaz lahananın nasıl zayıflattığını merak eden kişiler için İbrahim Saraçoğlu, beyaz lahananın zayıflatıcı etkisinden bahsetmektedir. ”Bitkiler ikiye ayrılırlar. Kimi bitkiler aquaretik özellik gösterirken, kimi bitkiler ise, diüretik özellik gösterirler. Diüretik özellik gösteren bitkiler, vücuttan su atarken, aynı zamanda tuz atılımı da gerçekleştirdiklerinden dolayı, metabolik dengeyi bozmaktadırlar. Ancak aquaretik bitkilerde vücuttaki tuz dengesi bozulmadan, sadece su atılımı gerçekleştirilmektedir. Beyaz lahana da aquaretik özellik göstermekte; ve vücudun ihtiyacından fazla olan suyu vücuttan atmaktadır.”

Pek çok kadının, regl ve menopoz dönemlerinde, vücutlarındaki hormon dengeleri değişmektedir. Değişen hormon dengeleri ise, kadınların vücut yapılarının değişmesine kadar varan pek çok sorunu beraberinde getirmektedir. Beyaz lahana kürü, böyle zamanlarda da kadınların büyük yardımcısı olmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu, hamilelik dönemi sonrasında zayıflamak isteyen annelerin, mucize beyaz lahana kürünü uygulamamaları gerektiğinin de üstüne basıyor. Sadece mucize beyaz lahana kürü değil, emziren anneler hiç bir zayıflama kürünü, bebekleri emzirmeden kesilinceye kadar uygulamamalıdırlar.

İbrahim Saraçoğlu Beyaz Lahana Kürü Nasıl Hazırlanır?

Beyaz lahana küründe gerekli olan malzemelerin listesi şu şekildedir: 1 ya da iki tane domates, beş tane taze soğan, bir tane büyük beyaz lahana, iki tane salçalık yeşil biber, bir demet maydanoz ile bir adet de kereviz.

İbrahim Saraçoğlu’nun malzemelerini verdiği mucize beyaz lahana kürü için, bu malzemelerin nasıl bir araya getirilerek çorba yapıldığına, yani beyaz lahana çorbasının hazırlanışına bakalım: Yukarıda belirtilen bütün malzemeler, küçük küçük doğranarak düdüklünün içerisine atılır; ve üzerlerine, çorba olmaya yetecek kadar su ilave edilir. Bu şekilde kapağı kapatılıp pişirilen beyaz lahana çorbası, pişip ocaktan alındıktan sonra, istenilirse, blenderden geçirilerek krema kıvamına da getirilebilir.

Gün Gün İbrahim Saraçoğlu Beyaz Lahana Kürü

Mucize beyaz lahana diyetinin, günlere göre ne şekilde uygulanması gerektiğine de kısaca göz atalım:
1. gün: muz hariç, istenilen tüm meyveler yenilebilirken, bir de beyaz lahana çorbasından tüketmek gerekmektedir.
2. gün: Baklagiller hariç her tür sebzeden dilendiği kadar yenilebilirken, yanında da beyaz lahana çorbası tüketilmelidir.
3. gün: İstenildiği kadar meyve ve sebze yenilebilirken; yanında da beyaz lahana çorbası tüketmek gerekmektedir.
4. gün: Dört bardak süt ile beş adet muz gün içerisinde yenilebilir ve içilebilirken; yanında da beyaz lahana çorbası tüketmek gerekmektedir.
5. gün: 300 gram, haşlanmış ya da ızgarada pişirilmiş kırmızı et, altı tane domates ile birlikte lahana çorbası
6. gün: İstenildiği kadar haşlanmış ya da ızgarada pişirilmiş yağsız kırmızı et ile birlikte lahana çorbası
7. gün: Meyve suyu, dilenildiği kadar sebze ile birlikte esmer pirinç ve beyaz lahana çorbası

emziren anneler lahana kürü yapabilir mi, lahana kürü emziren anneler yapabilirmi, ibrahim saraçoğlu lahana kuru, emzirirken lahana suyu içilirmi, ibrahim saraçoğlu emzirme döneminde zayıflama, lahana kürü ile zayıflayanlar, ibrahim saraçoğlu zayıflama lahana çorbası, ibrahim saracoglu lahana corbasi, lahana çorbası ibrahim saraçoğlu, lahana kürünü emziren anneler yapabilir mi

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:,
8 Ağustos 2011 6.125 okunma 1 defa yorumlanmış

Bir yorum yapılmış »


  • Anonim demiş ki:

    hocam 3.5aylik bebegim war we 87kiloyum kendimi cok igrenc hissediyorum hic biryere gidesim gelmiyor lahana kürünü denemek istiyorum bebegime zarari olurmu lutfen yardim edin

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir