İbrahim Saraçoğlu Kireçlenmeye Karşı Çınar Yaprağı Kürü

İbrahim Saraçoğlu, kireçlenme sorunu yaşayan kişiler için çınar yaprağı kürünü önermektedir. Çınar yaprağı kürünün de kurutulmuş olgun çınardan yapılmasını öneren İbrahim Saraçoğlu’nun, bu konu hakkındaki önerilerine birlikte kulak verelim:
Çınar yaprağı kürünün, beyinde meydana gelen kireçlenme olayları hariç, vücudun her yerinde görülebilecek kireçlenmenin geçirilmesinde


faydalı olduğunu belirten İbrahim Saraçoğlu, kireçlenmeye karşı yapılacak olan çınar yaprağı kürünün hazırlanışı hakkında şu şekilde bilgi veriyor:

İbrahim Saraçoğlu Kireçlenmeye Karşı Çınar Yaprağı Kürü
Bir bardak kaynamakta olan suyun içerisine, 1.5 yemek kaşığı, kurutulmuş ve sonrasında ufalanmış çınar yaprakları atılır; ve çınar yaprağı ile birlikte su bir dakika daha kaynatılır. Bir dakikanın dolmasının ardından ocaktan indirilen çınar yaprağı suyu ılımaya bırakılır.

Çınar yaprağı kürü yapmak isteyenler, sabah kahvaltısı ile akşam yemeği arasında, hazırladıkları çınar yaprağının suyundan bir bardak aç karna içmelidirler. Öğle yemeği ile akşam yemeği arasındaki aç olunan bir zamanda da çınar yaprağı suyunun içilmesi İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmektedir.

Onbeş gün bu şekilde gerçekleştirilen çınar yaprağı kürü uygulamasının, onbeş günün sonunda üç gün ara verilerek, yeniden onbeş gün devam ettirilerek yapılması gerektiğini belirtmektedir İbrahim Saraçoğlu.

Çınar yaprağı kürünün uygulanması için hazırlanacak olan çınar suyunun her seferinde taze olarak hazırlanması gerektiğini belirten İbrahim Saraçoğlu, çınar yapraklarının kesinlikle bir dakikadan fazla kaynatılmamasını ve mutlaka aç karna içilmesini de önermektedir.

İbrahim Saraçoğlu diğer kürleri

ibrahim saraçoğlu çınar yaprağı kürü tarifi video, kireçlenmeye karşı ne yapmalı, çınar yagi

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)7 Ekim 2011 3.291 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir