İbrahim Saraçoğlu Kolay Hamile Kalmak İçin Kuru İncir Kürü

Hamile kalmakla ilgili sorun yaşayan bayanlar, doktorlarına gitseler; ve hatta verilen ilaç takviyelerini uygulasalar da, İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen kuru incir kürünü de denemelidirler. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği kuru incir kürü, hamile kalamayan kadınların hamile kalmalarını kolaylaştırarak, yumurtaların çatlatılmasını, ve yumurta sayısının arttırılmasını da sağlamaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Kolay Hamile Kalmak İçin Kuru İncir Kürü

Hamile kalamayan kadınların, hamile kalamamalarının nedenlerinden bir tanesinin de, hamile kalamayan kadınların yumurta sayısının azlığı olabileceğini belirten İbrahim Saraçoğlu, Kuru incir kürünün, yumurta sayısını arttırmaya; ve doğal olarak da hamile kalmayı kolaylaştırmaya yaradığını vurguluyor.


İbrahim Saraçoğlu’nun hamile kalamayan bayanlar için önermiş olduğu kuru incir kürü şu şekilde uygulanmaktadır: yarım litre su kaynatılır. Ve kaynayan yarım litre suyun içerisine, onbeş tane kuru incir atılır. Tencerenin kapağı kapatılarak, içerisinde incir bulunan suyun yirmi dakika daha kaynaması sağlanır. Yirmi dakikanın sonunda ise ocaktan alınan su ılımaya bırakılır. Ilıyan kuru incirin suyu ikiye ya da üçe bölünür; ve her yemekten on ya da onbeş dakika önce içilir.
İbrahim Saraçoğlu’nun belirtmiş olduğu kuru incir kürünün uygulanması gereken süre yirmibir gündür. Yirmibir günün tamamlanmasının ardından yedi gün kuru incir kürüne ara verilir. Yedi günün sonunda kuru incir kürü yeniden, bir yirmibir gün daha yapılır.
İbrahim Saraçoğlu, kuru incir küründe içilecek olan kuru incir suyunun, her gün, taze olarak hazırlanması gerektiğini belirtiyor. Kaynamış suyun içerisine atılacak olan kuru incirlerin üzerlerinde beyaz pudraları varsa, önce yıkanması gerektiğini belirten İbrahim Saraçoğlu, kuru incirlerin ikiye bölündükten sonra kaynamış suyun içerisine atılması gerektiğini de belirtiyor.
Kuru incir kürünün, belirtilen şekilde uygulandığında, hamile kalmayı kolaylaştıracağını belirten İbrahim Saraçoğlu, kuru incir kürünün yumurta çatlatmak için kullanılacağı durumlarda ise, şu şekilde uygulanması gerekiyor: kuru incirler, yine aynı şekilde yarım litre suyun içerisine atılarak altı dakika kaynatılıyor. Sonrasında ise, kaynamakta olan incir suyunun içerisine, gevrek ve taze durumda olan, orta boy bir havuç dilimleniyor; ve karışım dört dakika daha kaynatılarak ovaktan indiriliyor.
Kuru incir kürü, yumurta çatlatmak için kullanılacaksa, o halde kuru incir kürüne ilave olarak, kırmızı ve mor renkte olmayan yumurta büyüklüğünde bir soğanı ince ince kıymalı, üzerine de bir yemek kaşığı sumağı serperek, her yemekten on ile onbeş dakika önce yemelisiniz. Haftada üç ya da dört sefer gerçekleştireceğiniz bu uygulama, yumurtalık kistlerine karşı da sizi koruyacaktır.

incir suyu ne işe yarar, ibrahim saraçoğlu incir kürü, ibrahim saraçoğlu hamile kalma kürü, incir kürü ne işe yarar, ibrahim saraçoğlu kolay hamile kalmak için incir kürü ve soğan kürü tarifi, hamile kalmak için incir kürü ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu hamile kalma kürleri, incir kürü neye yarar, saracoglu incir kürü, ibrahim saraçoğlu hamile kalmak için kürler

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, ,
26 Ağustos 2011 7.080 okunma 1 defa yorumlanmış

Bir yorum yapılmış »


  • nur demiş ki:

    Cok sagolsun bikere denince işallah olur allah ım büyüktür

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir