Kabızlığa İyi Gelen Bitkiler ve Kabızlık İçin Çay Tarifi

Kabızlığa İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Isırgan otu: Isırgan otu çayı dışkılamayı destekler. Sabanları kahvaltıdan yarım saat önce 1 bardak ısırgan otu çayı içilir. Günün geri kalan bölümüne dağıtılarak da 2-3 bardak çok sıcak çayı yudumlanarak içilir. Civanperçemi: Yarım tatlı kaşığı civanperçemi 1 su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür.

Ceviz: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış ceviz yaprağı orta boy bir su bardağı dolusu sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür.

Günde 1 bardak çay aç karnına yudumlanarak içilir.

Hindiba: 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış hindiba orta boy bir su bardağı dolusu kaynar aerecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Sabahları aç karnına yarım veya 1 bardak çay soğutulmadan yudumlanır.

Keten tohumu: Akşamdan 1 çay bardağı suyun içine 1 kahve kaşığı keten tohumu koyun. Sabah tohumların çözülmeye başladığını göreceksiniz. Bu bir süre düzenli olarak içtiğinizde hiçbir şikayetiniz kalmayacak.

Ebegümeci: Çayının içilmesi kabızlığı giderir. Çiçekleri, yaprakları veya kökü kaynatılıp içilir. Günde 3-4 çay bardağı kadar tüketin. Ama miktar günlük 4-5 gramı geçmemelidir.

Akdiken: Meyvelerinden yapılan şurup müshil etkisi gösterir. Akdiken kabuğu kabızlıkta kullanılır.


Kabızlıktan kurtaran süper çay

Akşam yemeğinden sonra 1 bardak için

Malzemeler:

7 tutam anason

7 tutam rezene

Yarım tutam sinameki

7 tutam frenk kimyonu

7 kahve kaşığı keten tohumu.

Hazırlanışı: Tüm malzemeler 1 bardak kaynar suda kaynatılır. 8-10 dakika demlenir. Akşam yemeğinden sonra içine 1 kaşık bal konularak 1 bardak içilir.

kabızlıktan kurtaran yiyecekler, yemekten sonra hangi bitki çayı içilir, ebem ekmegının faydalari, kabızlığa iyi gelen bitki çayları, kabızlık iyi gelen çay, ihlamura limon atılır mi, kabızlık gideren otlar, kabızlık için faydalı otlar, kabızlık için hangi bitki çayları içilmeli

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , ,
11 Temmuz 2012 998 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir