Kabızlığa İyi Gelen Bitkiler ve Kabızlık İçin Çay Tarifi

Kabızlığa İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Isırgan otu: Isırgan otu çayı dışkılamayı destekler. Sabanları kahvaltıdan yarım saat önce 1 bardak ısırgan otu çayı içilir. Günün geri kalan bölümüne dağıtılarak da 2-3 bardak çok sıcak çayı yudumlanarak içilir. Civanperçemi: Yarım tatlı kaşığı civanperçemi 1 su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür.

Ceviz: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış ceviz yaprağı orta boy bir su bardağı dolusu sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür.

Günde 1 bardak çay aç karnına yudumlanarak içilir.

Hindiba: 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış hindiba orta boy bir su bardağı dolusu kaynar aerecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Sabahları aç karnına yarım veya 1 bardak çay soğutulmadan yudumlanır.

Keten tohumu: Akşamdan 1 çay bardağı suyun içine 1 kahve kaşığı keten tohumu koyun. Sabah tohumların çözülmeye başladığını göreceksiniz. Bu bir süre düzenli olarak içtiğinizde hiçbir şikayetiniz kalmayacak.

Ebegümeci: Çayının içilmesi kabızlığı giderir. Çiçekleri, yaprakları veya kökü kaynatılıp içilir. Günde 3-4 çay bardağı kadar tüketin. Ama miktar günlük 4-5 gramı geçmemelidir.

Akdiken: Meyvelerinden yapılan şurup müshil etkisi gösterir. Akdiken kabuğu kabızlıkta kullanılır.


Kabızlıktan kurtaran süper çay

Akşam yemeğinden sonra 1 bardak için

Malzemeler:

7 tutam anason

7 tutam rezene

Yarım tutam sinameki

7 tutam frenk kimyonu

7 kahve kaşığı keten tohumu.

Hazırlanışı: Tüm malzemeler 1 bardak kaynar suda kaynatılır. 8-10 dakika demlenir. Akşam yemeğinden sonra içine 1 kaşık bal konularak 1 bardak içilir.

kabızlıktan kurtaran yiyecekler, yemekten sonra hangi bitki çayı içilir, kömec faydası, kabızlıktan kurtaran bitkiler

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , ,
11 Temmuz 2012 1.129 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir