Kırışıklıklar İçin Bitkisel Bakım: Kırışıklıklık Maskeleri

Kadınların yaşları ilerledikçe ciltte değişmeler olur. Bunlardan biri ise kırışıklıklardır. Kadınların şikayetçi oldukları kırışıklar için en iyi çözüm bitkisel bakımdır.

Kırışıklıklar İçin Bitkisel Bakım ve Maske Tarifleri

Evde kendimizin kolayca hazırlayabileceğimiz ve uygulayabileceğimiz kürler bulunmaktadır. Isırgan otu kürü, zeytinyağlı maske, soyalı maske, ballı maske gibi bitkisel bakımları denediniz mi?


Isırgan Otlu Kırışıklık Maskesi

Bu bakımlardan biri ısırgan otudur. Isırgan otunu her gün demleyin. Demlenen suyuyla yüzünüzü yıkayın. Isırgan otu yüzün gerilmesi sağlayarak kırışıklıkları açar.

Zeytinyağlı Kırışıklık Maskesi

Zeytinyağlı kırışıklık maskesi için malzemeler bir adet yumurta, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı şap tozudur. Bir kabın içerisine bütün malzemeleri katarak karıştırın. Cilde uyguladıktan sonra yirmi dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Soyalı Kırışıklık Maskesi

Soyalı kırışık maskesi için malzemeler bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı tereyağı, bir fincan süt, dört fincan soya fasulyesi unu ve üç yumurta akı yeterlidir. Bir kabın içerisine bütün malzemeleri katarak iyice karıştırın. Kürün hamur kıvamını alması için elde yoğurun. Hamuru güneş gören yerde bekleterek kurumasını sağlayın. Kuruyan hamuru elde ovalayarak toz haline getirin. Toz haline gelen karışımın içerisine yeniden bal ve tereyağını ekleyerek cilde sürün. Maske ciltte bir buçuk saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Mayalı Kırışıklık Maskesi

Az malzemeli kırışık maskesi için gereken bir yumurta akı ve bir tatlı kaşığı pastane mayasıdır. Mayayı ve yumurta akını karıştırarak cilde sürün. Maske ciltte yirmi dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Ballı Kırışıklık Maskesi

Az malzemeli bir diğer maske ise ballı maskedir. Ballı maske için sadece iki yemek kaşığı çiçek balı ve bir yumurta akı malzemeleri yeterlidir. Bal ve yumurta akı bir kapta iyice karıştırılır. Maske cilde sürülerek yirmi dakika bekletilir. Daha sonra cilt ılık su ile yıkanır.

şap maskesi, yumurta akiyla yapılan maske, Kirisikliklik

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:,
11 Ağustos 2011 3.260 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir