Meyveli Güzellik Maskeleri

Cildimizin nemini rengini ve canlılığını meyveli maskeler ile sağlayabiliriz. Meyveli güzellik maskelerini evde kolaylık yapabilir ve uygulayabiliriz. Maskeler için kullanacağımız meyvelerin taze ve temiz olması gerekiyor.

Elma Maskesi

Elma maskesi karma ciltler için idealdir. Elma maskesi t bölgesindeki yağı kurutmadan cildin dengesini sağlar. Bu maske için bir tatlı kaşığı elma içi ve iki tatlı kaşığı nemlendirici malzemelerinin olması yeterlidir.


Bütün maskelerin bir kaba katarak karıştırın. Yüze sürüldükten sonra yirmi dakika bekletilmelidir. Daha sonra ılık su ile yavaşça durulanmalıdır. Haftada iki kez uygulanabilir.

Çilek Maskesi

Çilek maskesi kuru ciltler için idealdir. Cildin canlanmasını sağlar. Çilek maskesi için dört adet çilek, dört tatlı kaşığı saf nemlendirici malzemeleri yeterlidir. Çilekleri bir kaba alarak püre haline gelene kadar ezin. Daha sonra içine nemlendiriciyi ekleyerek karıştırmaya devam edin. Hazırladığımız bu maskeyi bir mm den daha az cilde sürün. Çilek maskesi beş dakika bekletildikten sonra hemen durulanmalıdır. Çünkü gerici etkisi olduğu için ciltte fazla kalmaması gerekir. Çilek bakımını ayda sadece iki kez uygulanabilir.

Limon Maskesi

Limon maskesi hafif yağlı ve sorunlu ciltler için idealdir. Limon maskesi için bir adet limon ve iki tatlı kaşığı saf nemlendirici malzemeleri yeterlidir. Bir kaba nemlendiriciyi koyun, limonu damlalar haline sıkarak karıştırın. Cilde uygulandıktan sonra beş dakika bekletilmelidir. Ilık su ile durulanmalıdır. Limon maskesi haftada iki kez uygulanabilir. Diğer ciltler için ise limon yerine üzüm ve portakal kullanarak yapılabilir. Ancak portakal kullanılırsa haftada iki kez, üzüm kullanılırsa haftada bir kez uygulanmalıdır.

Bitkisel Yüz Maskeleri: Bitkisel Maske Tarifleri

Ender Saraç Parlak Bir Cilt İçin Bezelye Maskesi

Ebru Şallı Elma Maskesi

Pervin Bulgak Canlandırıcı Maske Tarifi: Çilek Maskesi

SUNA DUMANKAYA Siyah Noktalar için Yulaf Maskesi

aqardici maskalar, uz maskalari, uz ucun aqardici maskalar, uz maskasi, aloe ile uz maskasi, meyveli uz maskalari, uz aqardici maskalar, aqardici masqalar, gözellık maskaları, uz ucun masqalar

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , ,
30 Temmuz 2011 3.937 okunma 3 defa yorumlanmış

3 yorum yapılmış »


  • Anonim demiş ki:

    meraba ben asi bence guzel maskeler


  • sehla demiş ki:

    maskalari edirem amma uzume tuk gelir .


  • sehla demiş ki:

    sayitda biri varsa lutfen bildiklerini yazin.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir