ÖDEM NASIL ATILIR? Ödem söktürücü bitkiler nelerdir?

Ödem nedir? Vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen şişliklere ödem denir. Taylan Kümeli karın bölgesinde oluşan ve insanı şişman gösteren ödemden kurtulmak için bazı tavsiyelerde bulunuyor.

Ödem nasıl atılır? Ödemden kurtulmak için Taylan Kümeli önerileri

Diyetisyen Taylan Kümeli ödem atmak ve ödemden kurtulmak için kahvaltılarda probiyotik yoğurt, 2 dilim taze veya tazesi bulunamazsa konserve ananas yenmesini önermektedir. Sayın Kümeli ananasın ister meyve olarak yenebileceğini istenirse de sadece suyunun içilebileceğini söylemektedir.

Nar ve kivi meyveleri de ananas gibi ödem atmak için uygun ve etkili olan meyvelerdendir. Bu yüzden ödemden kurtulmak için ara öğünlerde nar ve kivi tüketilmesi tavsiye edilir. Bol miktarda su içmek önemlidir. Bu nedenle günde toplam 2-3 litre kadar sıvı tüketilmesine özen göstermek gerekir.


Ödem atmak için bitkiler: Ödem için bitki çayları ve diğer ödem atma yöntemleri

Ödemden kurtulmak için bitki çayları da çok faydalıdırlar. Diyetisyen Taylan Kümeli özellikle tarçın ve karafil ile hazırlanacak bitki çaylarından içmenizi tavsiye etmektedir. Bitki çaylarının yanı sıra spa masaj merkezlerindeki ödem atmak için kullanılan cihazlardan da faydalanabilirsiniz. Ödem atmak için kullanılan diğer yöntemler ise şunlardır:

– Sauna, ılık duş ve buhar odalarını kullanmaya çalışın.

– Tuz tüketimini en aza indirin.

– Gereğinden fazla karbonhidrat alımından uzak durun.

– Sofranızda yeşil yapraklı sebzelere daha fazla yer verin.

– Ödem atmak için maydanoz ve kiraz sapını ( birer tutam ) kaynatıp suyunu içebilirsiniz.

– Meyan kökü içeren içecekler, kola, alkol ve tatlılar da ödeme neden oldukları için bu içeceklerden ve yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

ÖDEM NASIL ATILIR, karındaki ödem nasıl atılır, yüzdeki ödem nasıl atılır, karında ödem, karındaki su nasıl atılır, yüzdeki ödem nasıl geçer, göbekte ödem, göbekteki ödem, yüzdeki ödem, yuzdeki odem nasil gider

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , , , , ,
28 Ekim 2010 8.988 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir