Ödem nedir? Ödem söktürücü bitkiler nelerdir?

Prof. Dr. Ahmet Maranki ödem söktürücü bitkiler.. Ödem nedir? Ödem söktürücü bitkiler nelerdir? Ödem vücutta çok fazla miktarda su toplanmasıdır. Bazen kalp, damar ve böbrek rahatsızlıklarının işareti olabilmekle birlikte bazı alerjik reaksiyonlarda ve beyin travmalarında tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir.

Derinin altında, adelelerdeki doku aralarında, kalp, akciğer ve karın içi zarı gibi seröz boşluklarda serbest sıvının birikmesi ödemin tespit edilmesini mümkün kılmaktadır. Bu yüzden hücre dışı ve damar dışı sıvı miktarının artması ödemi ifade etmektedir.

Meşhur Tıp Uzmanı Hipokrat en etkili ödem tedavisinin kan aldırmak olduğunu söylemiştir. Bu yüzden sülükler oldukça iyi bir tedavi yolu olarak önerilmektedir.


Prof. Dr. Ahmet Maranki ödem bitkisel tedavisi için aşağıdaki formülleri tavsiye etmektedir. Bu formüllerden size en kolay gelenini uygulayabilirsiniz.

Ödem söktürücü bitkiler ve formüller

Ödem söktürücü 1: 1 su bardağı kaynar suyun içine 4-6 gram kadar kiraz sapı atılır. 10 dakika demlenmesi için beklendikten sonra günde 2 veya 3 bardak içilir.

Ödem söktürücü bitkisel kür 2: 1 su bardağı kaynar su içine 4-6 gram enginar yaprağı ilave edilip 10 dakika beklendikten sonra günde birkaç bardak bu kürden içilir.

Ödem bitkisel tedavisi 3: 1 bardak sütün içine 1 bağ ince biçimde kıyılmış maydanoz ilave edilir. Süt yarı seviyeye inene kadar kısık ateşte ısıtılır. Süt kaynatılmadan hazırlanacak bu karışımdan gündüz vakti 2 saatte bir 2 çay kaşığı kadar içilir.

Ödem için bitkiler 4: 1 bardak kaynar suyun içerisine 6-20 gram püskül ilave edilir. 10 dakika demlenmesi için beklenen bu kürden her gün 2-3 bardak içilir.

ibrahim saraçoğlu ödem söktürücü, ibrahim saraçoğlu ödem söktürücü kür, ibrahim saraçoğlu ödem söktürücü çay, ibrahim saraçoğlu ödem söktürücü çaylar, ibrahim saraçoğlu ödem attırıcı kür, karin odemi, ödem söktürücü bitkiler ibrahim saraçoğlu, ahmet maranki ödem söktürücü, ahmet maranki ödem söktürücü bitkiler, ödem sökücü bitkiler ibrahim saraçoğlu

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , , ,
1 Mart 2010 3.453 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir