Porselen Makyaj Nedir? Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajda son trendlerden birisi de porselen makyaj… Etkili bir makyaj tekniği olan Porselen Makyaj hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Porselen makyaj malzemeleri ve porsel makyaj yapımı hakkında detaylı bilgiler yazımızda…

Porselen Makyaj Nedir?

Porsele makyaj, profesyonel bir makyaj şekli olarak tarif edilebilir. Özellikle ekranda gördüğünüz sanatçılar tarafından kullanılan bir makyaj şeklidir. Düğün ve nişan gibi özel zamanlarda da porselen makyaj tercih edilir. Yüzdeki izleri, doğum lekelerini kapatıcı bir makyaj şeklidir. Yakından bakıldığında doğal olmadığı bellidir. Doğal olmasa da mat bir görüntü verir. Porselen makyaj, uzun süre dayanlıklı bir makyaj türüdür. 42 saat bozulmadan durabilir, su ve sıcaktan etkilenmez…


Porselen Makyaj Malzemeleri

Normal makyaj malzemelerinden farklı olarak ekstradan Taş pudra (porselen pudrası) kullanılır. Göz farları ve taş pudra yüze ıslak olarak sürülür. Bundan başka farklı bir makyaj malzemesine ihtiyacınız yoktur.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır: Porselen Makyaj Yapılışı

Porselen makyaj yapmadan önce cildin derinlemesine temizlenmiş olması gerekiyor. Cilt tipinize uygun bir ppeling yaparak cildinizi ölü derilerden ve kirlerden temizlemelisiniz. Sonrasında cildi sıkılaştırmak için tonik uygulanı. En son da cilde uygun bir nemlendirici ile cilt nemlendirilir.

Porselen makyaj için ciltteki istenmeyen tüylerden arınmanız da gerekli. Yüzdeki bıyık ve kaşlarınızı almanız da yeterli olacaktır.

Porselen Makyaj İçin Fondöten

Cilt temizliğinden sonra porselen makyaj uygulamaya başlayabilirsiniz. İlk önce cildinize transparan fondöten (primer) uygulayın. Fondöten porselen makyajın dayanıklılığını arttıracak ve görünümünü etkileyecektir. Fondöten likit seçilmeli, ve ten renginize uygun olmalıdır. Cildinizin 1-2 ton açık veya koyusu bir fondöten kullanabilirsiniz.

Göz Çevresi İçin Kapatıcı Kullanın

Göz makyajında dikkat edilmesi gereken husus, göz çevresindeki renk farklılıklarını gizleyerek gözlerin canlı görünmesini sağlamaktır. Göz altı morlukları, göz altı torbaları ve cilt lekeleri gibi istenmeyen unsurları gizlemek için kapatıcı kullanmalısınız. Göz çevrenizde gölge düşen yerleri de benzer şekilde kapatı ile gizlemelisiniz.

Işıltısız ve Mat Bir Pudra Kullanın

Porselen makyaj için ışıltısız, mat ve yarı taransparan pudralar tercih edilmelidir.

Göz Makyajı İçin Pastel Renkler

Gelin makyajı için pastel renkle yapılan göz makyajı daha duru bir görünüm sağlar. Özellikle krem, vanilya ve uçuk pembe gelin makyajı için ideal seçim olabilir. Fondötenle yapılan astardan sonra, daha açık renkli far ile gözlerizin etrafını sürdükten sonra, bir iki ton koyu farla da gölgelendirme yapın. Göz üstü çukurlarına yapacağınız ufak far hamleleri içeriden dışarıya doğru, göz bitimine kadar olmalıdır. Kalem yada eyeliner kullanmak sizin tercihinize kalmış… Alt göz çevresine eğer iri gözlere sahipseniz içe, küçük gözlere sahipseniz dışa kaleminizi çekin. Buğulu gözlere sahip olmak için, bir makyaj pamukçuğu yada far süngeriyle kaleminizi dağıtmanız yeterli olacaktır.

Kirpikler Nasıl Olmalı?

Kirpikleriniz uzun ve güçlü değil ise, takma kirpikler kullanabilirsiniz.

Allık İçin Renk Seçimi

Allık kullanırken de doğal renkler seçmenizde fayda var. Toz pembe, nude, uçuk korel rengi gibi renkler porselen makyaj için yaygın şekilde kullanılırlar. Allık uygulanırken dairesel hareketlerle yumuşak bir görünüm kazanmaya çalışın, sert ve çizgisel hatlardan kaçının.

Dudak Makyajı

Dudak makyajı, her makyajda olduğu gibi porselen makyajda da önemli bir tamamlayıcıdır.  Ruj rengi canlı ve belirgin seçilebilir, kırmızı ya da pembe gibi…

 

kestane nasıl pişirilir, porselen makyaj nasıl yapılır, ıhlamur nasıl yapılır uzman tv, taş pudra nedir, transparan fondoten nedır, Tas pudra, porselen makyaj nasıl yapılır video uzman tv, porselen makyaj nasıl yapılır uzman tv, taş pudra nasıl kullanılır, porselen makyaj yapımı

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , ,
27 Haziran 2012 6.001 okunma 1 defa yorumlanmış

Bir yorum yapılmış »


  • emine demiş ki:

    ben pek far kulnmiyorum

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir