Saç Uzatmak İçin Saç Uzatma Teknikleri Ve Saç Bakım Maskeleri

Genelde tüm kadınların istekleri aynıdır: saçları pırıl pırıl görünsün, canlı olsun, ve istedikleri uzunlukta saçlara sahip olabilsinler… Bu durumun aslında imkansız olmadığının farkına varabilirseniz, siz de sağlıklı, ve aynı zamanda da uzun saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızın istediğiniz gibi görünmesi için sağlıklı olmaları gerekmektedir, ve sizin, saç sağlığı açısından bir takım şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç sağlığını bozan etkenler arasında, saçlara sürekli fön, ve perma gibi uygulamalar yaptırmak, yanlış kozmetik ürünler kullanmak, soğuk hava… gibi etkenler bulunmaktadır. Saç bakımında yapılan bir yanlışı sizlere şu şekilde özetleyelim, ki aslında bu durum genellikle hepimizin yanlışıdır: saçlarımızın daha güzel kokmasını, daha iyi temizlenmesini isteriz… Bu istek bizlere, elbette ki, saçlarımıza daha fazla şampuan uygulaması yaptırmaktadır.


İçeriğinde kimyasal bulunan şampuanları saçlarımıza daha fazla sürer, ve saçlarımızın daha çok köpürmesini sağlarız. Oysa, aslında, saçlarımızın kimyasal ürünlerden olabildiğince uzak tutulması, ve dolayısı ile de bitkisel şampuanların kullanılması gerekmektedir.

Saç Uzatma Teknikleri: Saçların Çabuk Uzaması İçin Yapılması Gerekenler
Saç uzatma tekniklerine bakacak olursak, saç uzatma teknikleri arasında ilk olarak düzenli beslenmekten söz etmemiz gerekmektedir. Saç uzatma tekniklerinden bir diğerinin de saça uygulanacak olan doğru bakım olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Saç uzatma teknikleri arasında şu uygulama yer alabilir: aktardan, farklı bir kaç çeşit yağ alır, ve bu yağlarla saç bakım maskesi uygulayarak saçınıza sürersiniz. Bu yağ seçimini doğru gerçekleştirdiğiniz takdirde, saç uzatma tekniklerinden bir tanesini daha uygulamış olursunuz.

Saç Uzatmak İçin Saç Bakım Maskesi Tarifi

Saç uzatma tekniklerini uygulamak adına bir saç bakım maskesini, aktarlardan alacağınız yağların karışımı ile hazırlayacaksanız, almanız gereken yağların isimlerini şu şekilde verebiliriz: badem yağı, saımsak yağı, yılan yağı… Bu yağların tamamını karıştırarak saçlarınıza uygulayıp 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkamanız önerilmektedir. Saç uygulama teknikleri arasında yer alan saç bakım maskesini, haftada bir sefer uygulamanız gerekmektedir.

 Saç Uzatma Maskesi 2
Saç uzatma teknikleri arasında yer alan bir diğer saç bakım maskesi de şu malzemelerden hazırlanmaktadır: badem yağı, çam terebentin yağı, gerçek zeytinyağı… Bu yağların karışımından da bir saç bakım maskesi elde etmeli, ve sonrasında da elde ettiğiniz bu saç bakım maskesini saçlarınıza uygulayarak 30 dakika bekletip, sonrasında da saçlarınızı yıkamalısınız. Saç uzatma teknikleri arasında yer alan bu saç bakım maskesini de haftada bir sefer uygulamanız önerilmektedir.

Saç Uzatma Maskesi 3
Saç uzatma teknikleri arasında yer alan bir diğer yöntem için ise, sayacağımız malzemeleri hazır bulundurmanız gerekmektedir: badem yağı, bepanten ampul, sinameki otu… Bu malzemelerin elde edilmesinden sonra, öncelikle bir tutam sinameki otunu kaynatıp, ılıması için bir kenarda bekletin. Ilıyan sinameki otunu süzün, ve elde ettiğiniz suyun içerisine badem yağı ile bepanten ampulü ilave edin. Elde ettiğiniz saç bakım maskesini iyice karıştırın, ve saçlarınızın dibine masaj yaparak uygulayın. Sonrasında yarım saat bekletip, ardından da saçlarınızı yıkayın. Saç uzatma teknikleri arasında yer alan bu uygulamayı haftada bir sefer gerçekleştirmeniz önerilmektedir.
Zaman zaman, saç uzatma teknikleri arasında saç kestirmekten de söz etmemiz gerekmektedir. Kesilen saç ile, kırık, ve cansız saçlar da kesileceği için, saçın daha sağlıklı uzaması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir.

sinameki saç, sinameki sac uzatirmi, sinameki otu saç uzatma, sinameki kürü, sinameki otu saç uzatırmı, sinameki otu saç, sinameki sac uzatma, kantaron yağı saç uzatırmı, sinameki ile saç uzatma, sinameki otuyla saç uzatma

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , ,
13 Haziran 2012 17.027 okunma 4 defa yorumlanmış

4 yorum yapılmış »


 • asmin demiş ki:

  benim saçım çok cansız ya


 • asmin demiş ki:

  ne yapabilirim ya


 • selin demiş ki:

  benim saçım yağlı neyapmalıyım


 • Anonim demiş ki:

  sinemeke otu tarıfı gercekten işe yarıyo

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir