Şifalı Bitkiler Üzerlik Ve Üzerliğin Faydaları

Üzerliğin faydaları arasında ilk olarak kanser tedavisinden söz etmek gerekmektedir. Üzerliğin faydalarından kanser tedavisi için yararlanmak için, üzerlik tohumlarının hap gibi yutulması gerekmektedir.
Üzerliğin faydaları arasında basur tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Basur tedavisi için üzerliğin faydalarından yararlanmak isteyenler, üzerlik tohumlarını kavurarak bu şekilde yemelidirler. Üzerliğin faydaları arasında yer alan basur tedavisi etkisinden faydalanmak için bir diğer yapılması gereken şey de şudur: ezildiktan sonra kaynatılan üzerlik tohumlarının suyu içilir… Bu yöntem, memeli basurun tedavisinde oldukça işe yaramaktadır.


Üzerliğin faydaları arasında kadın kısırlığından da söz etmek gerekmektedir. Bu etkiden faydalanmak adına da yine üzerlik tohumları kullanılmaktadır.
Üzerliğin faydaları arasında adet söktürücü etkisinden de söz edilmektedir. Bu etkiden yararlanmak için az miktarda üzerlik tohumunun kaynatılarak içilmesi önerilmektedir. Bu uygulamanın yapılmasının kanamaya neden olabileceği unutulmamalıdır.
Üzerliğin faydaları arasında nefes açıcı etkisinden yararlanmak gerekmektedir. Bunun için üzerlik tohumundan yapılan tütsü kullanılmalıdır.
Üzerliğin faydaları arasında romatizmal problemlerin tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için, üzerlik tohumları bal ile karıştırılarak hap haline getirilip içilmelidir.
İdrar kaçırmanın nedeninin prostat olduğu kişiler, üzerlik tohumlarını kullanarak bu sorundan kurtulabilirler. Üzerliğin faydaları arasında, mide sancılarının giderilmesi, ve bağırsak sancılarının giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için ya üzerlik tohumları çiğnenir, ya da çayı içilir. Bebek emziren anneler, eğer bebeklerinin gazı olduğuna inanıyorlarsa, bir tane üzerlik tohumunu hafif bir şekilde kaynatmalı, ve elde ettikleri sudan yarım çay bardağı içmelidirler.
Üzerliğin faydaları arasında romatizma ağrılarını giderici etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Üzerliğin faydalarından olan romatizmal ağrıları gidermek için, dallı olan üzerlik tohumunun az miktarda kaynatılarak elde edilen suyun içilmesi gerekmektedir.
Üzerlik tohumunun faydaları arasında, fel. tedavisine katkıda bulunması, göz hastalıklarının tedavisine katkıda bulunması, ve afrodizyak etkisinden de söz etmek gerekmektedir.
Üzerliğin faydaları arasında yer alan diğer noktaları da şu şekilde özetleyebiliriz: yatıştırıcı etkisi, terletici etkisi, uyuşturucu etkisi; ve kurt düşürücü etkisi… Bu etkilerden yararlanmak isteyenlerin, üzerlik tohum ve köklerinden elde ettikleri çayı içmeleri gerekmektedir.
Üzerlik tohumunun faydalarından bir başkası da mide ağrılarının giderilmesidir. Bu etkiden faydalanmak için üzerlik tohumlarının dahili kullanımı gerekmektedir.
Burun tıkanıklığını gidermek de üzerlik tohumlarının faydaları arasında yer almaktadır. Suda üzerlik tohumları kaynatılır; ve bu suyun buharının iyice çekilmesi gerekmektedir.
Üzerliğin faydaları arasında çıban tedavisi etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için, üzerliğin yakılması, ve elde edilen külün, harici olarak çıbana uygulanması gerekmektedir.
Üzerliğin faydaları arasında, kadın hastalıkları arasında bulunan sistit tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Sistit tedavisinde üzerliğin faydalarından yararlanmak isteyenlerin, üzerliğin kökünü kaynatıp, elde edilen suyu soğutarak içmeleri gerekmektedir.
Üzerliğin faydaları arasında sara hastalığının tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için, taze olan üzerlik meyvelerinin bal içerisinde ezilmesi; ve sara hastalarına, elde edilen karışımın yedirilmesi gerekmektedir.
Üzerliğin bilinen diğer isimleri şu şekildedir: yabani sedef otu, nazar otu, ilezik, yüvezlik, süzerlik…

üzerlik nasıl yakılır, üzerlik tütsüsü nasıl yapılır, üzerliğin faydaları, üzerlik suyunun faydaları, üzerlik tohumu çayı nasıl yapılır, üzerlik tohumu tütsüsü nasıl yapılır, uzerlik tohumu nasil yakilir, üzerlik tohumu faydaları ibrahim saraçoğlu, üzerlik tohumu çayı, üzerlik otu tütsüsü

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)12 Temmuz 2012 5.136 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir