Sumağın Faydaları Ve Kullanımı: Sumak Nasıl Kullanılır?

Sumağın faydaları arasında ilk olarak kanamaların durdurulmasından söz etmek gerekmektedir. Sumağın faydalarından, kanamaları durdurma etkisi dolayısı ile yararlanmak isteyenlerin, toz haline getirilmiş olan sumağın meyvelerini, yaraların üzerine uygulamaları gerekmektedir…
Sumağın faydaları arasında ağız yaralarının tedavisi, ve cilt yaralarının tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Sumağın faydalarından bu etkilerinden dolayı yararlanmak için sumak tozunun harici kullanımı gerekmektedir. Sumak tozunu ağız ve cilt yaralarında harici olarak kullandığınızda, iltihap kurutucu etkisi olduğunu görürsünüz…
Sumağın faydaları arasında kanlı olan basur tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Bu etkiden yararlanmak isteyenlerin, kişniş ile sumağı karıştırarak yemeleri önerilmektedir.
Sumağın faydaları arasında böbrek taşı problemlerinin giderilmesi, gastrit, ve ülser sorunlarının çözülmesinden de söz etmek gerekmektedir.
Sumağın faydaları arasında ülser tedavisi, ve hazımsızlık tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Sumağın faydaları arasında yer alan ülser, ve hazımsızlık etkilerinden yararlanmak isteyenlerin, kaynar suyun içerisine sumağın tümünü, ya da bir kısmını atmaları, ortalama beş dakika ısıttıktan sonra ise bir gece dışarda bekletmeleri gerekmektedir. Sabah, hazırlanan bu suyun içilmesi önerilmektedir.
Sumağın faydaları arasında yer alan bıçak kesikleri, ve benzeri derin yaralanmaların tedavisi de yer almaktadır. Bu etkiler için, sumak yapraklarından hazırlanan sıcak lapanın problemli bölgeye harici olarak uygulanması gerekmektedir.
Sumağın faydaları arasında, nefes darlığı probleminin giderilmesi, diş etlerinin güçlendirilmesi, ve diş eti iltihaplarının giderilmesinden de söz edilmesinin gerekliliği ile birlikte, bunun için sumağın dallarının suyu kaynatılarak soğutulmalı, ve bu su ile gargara yapılmalıdır…
Sumağın faydalarından bir diğeri de şiddetli ishal probleminin giderilmesidir. Sumağın faydalarından bu anlamda yararlanmak isteyenlerin, kurutulmuş, ve toz haline getirilmiş sumağın meyvelerini yemeleri gerekmektedir.
Diş eti hastalıklarında da sumağın faydalarından yararlanılmakla birlikte, sumak yapraklarının lapa haline getirilip ılıtıldıktan sonra, bu etki için kullanılması gerekmektedir.


Sumağın faydalarından bir diğeri de şeker hastalığı problemine çözüm niteliğinde olmasıdır. Şeker hastalığı için sumağın faydalarından yararlanmak isteyenler, soğuk suda sumak yapraklarını haşlamalı, ve sonrasında da yemelidirler.
Sumağın faydaları arasındaki bir diğer etkinin de göz kurtlarının düşürülmesine olan katkısı olduğu belirtilmelidir. Sumak meyvelerini haşlamalı, ve elde edilen suyun buharına gözler tutulmalıdır.
Sumağın bilinen diğer isimleri şu şekildedir: terki ağacı, tirimli, boya otu, tatari, derici sumağı, debbağ sumağı, mevru, tetra, tetir…

sumak nasıl kullanılır, sumak zayıflatırmı, sumak nerelerde kullanılır, sumağın faydaları, sumak suyunun faydaları, sumak faydaları, sumak nasıl yapılır, sumak nerede kullanılır, sumak cayi nasil yapilir, sumak neye iyi gelir

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)15 Temmuz 2012 22.972 okunma 3 defa yorumlanmış

3 yorum yapılmış »


  • şule demiş ki:

    sumağı hamileyken fazlaca yersek zararı olurmu?


  • Anonim demiş ki:

    Salam hamileyem sumaq çox yeyirem


  • aslı demiş ki:

    Ben sumak yıyıyorum kasık kasık çok seviyorum hamıle ıken yedım sumağı hıc bırsey olmadı

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir