Suna Dumankaya Evde Yapılan Bitkisel Sivilce Maskeleri

Geçmeyen Sivilce İzleri için Maya Maskesi

Suna Dumankaya, geçmeyen sivilce izleri için maya maskesi önerisinde bulunmaktadır. Suna Dumankaya tarafından önerilen maya maskesinin malzemelerini şu şekilde sıralayabiliriz: iki yemek kaşığı pastane mayası, bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı limon suyu; ve bir yumurtanın beyazı… Suna Dumankaya’nın, sivilce izleri için önermiş olduğu maya maskesinin hazırlanışında, yumurtanın beyazının içerisine, belirtilen malzemelerin tamamı eklenerek karıştırılır. Hazırlanan maya maskesi, sivilce izlerinin olduğu cilde uygulanır, ve sonrasında, yirmi dakika zamanın geçmesi; ve maya maskesinin sivilce izlerine etki etmesi beklenir. Belirtilen sürenin dolmasının ardından ise, maya maskesinin ılık su ile durulanması gerekmektedir.


Normal Ciltler İçin Kil Maskesi
Suna Dumankaya, normal ciltler için sivilce maskesi önerisinde de bulunmaktadır. Bilindiği gibi, sivilce oluşumu genelde yağlı ciltlerde gerçekleşmektedir. Normal ciltler ise sivilce bakımından, yağlı ciltlere göre daha şanslıdırlar. Fakat bu durum, normal ciltlerde de sivilce problemi yaşanmayacağı anlamına gelmez. Suna Dumankaya, normal ciltler için sivilce maskesinde şu malzemelerin bulunması gerektiğini belirtmektedir: Bir çay kaşığı susam yağı, üç damla limon suyu, bir yemek kaşığı kil, yarım domates… Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu, normal ciltler için sivilce maskesi malzemelerinin tamamı karıştırılarak, haftada bir gün, normal ciltlere; fakat sivilceli olan ciltlere uygulanır. Normal ciltler için sivilce maskesinin, ciltte yirmi dakika kalması sağlanır. Sonrasında ise cilt ılık su ile durulanır. Fakat, Suna Dumankaya tarafından önerilen normal ciltler için sivilce maskesi, kesinlikle hassas ciltlerde uygulanmamalıdır.

Akne ve Sivilceler İçin Portakal Kabuğu Maskesi

Suna Dumankaya tarafından verilen doğal cilt bakımı önerileri arasında yer alan bir diğer cilt bakım maskesi de akne ve sivilceler için cilt bakım maskesidir. Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu akne ve sivilceler için doğal cilt bakım maskesinin malzemeleri şu şekilde listelenmektedir: Bir çay kaşığı kabartma tozu, bir adet portakal kabuğu… Suna Dumankaya tarafından verilen akne ve sivilceler için doğal cilt bakımı maskesinin malzemelerinden olan portakalın kabuğu rendelenir. Rendelenen portakal kabuğu havanda ezilerek krem kıvamına getirildikten sonra, içerisine kabartma tozu ilave edilir. Suna Dumankaya’nın, akne ve sivilceler için önerdiği doğal cilt bakım maskesi, sivilcelerin ve aknelerin üzerine sürülerek, yirmi dakika boyunca etki etmesi beklenir. Ve sonrasında cilt ılık su ile yıkanır…

Bitkisel Sivilce Maskesi Tarifi
Suna Dumankaya’nın, sivilceler için önerdiği bir diğer doğal sivilce maskesi de şu malzemelerden elde edilmektedir: Bir tatlı kaşığı tarla at kuyruğu, bir tatlı kaşığı aynisafa çiçeği, bir tatlı kaşığı kartopu çiçeği… Suna Dumankaya tarafından önerilen sivilce maskesi için belirtilen malzemelerin tamamı karıştırılıp, üzerine bir bardak kaynar su dökülür; ve, malzemelerin içerisinde bulunduğu kabın kapağı kapatılır. Bu arada başka bir yerde bir patates haşlanır; ve haşlanan patatesin suyu süzülerek ezilip, demlenmiş olan çayın içerisine ilave edilir; ve elde edilen sivilce maskesinin cilde uygulanarak onbeş yirmi dakika arasında ciltte kalması sağlanır. Daha sonra ise cildin ılık su ile yıkanması gerekmektedir.

Sivilce İzleri için Doğal Maske Tarifi
Suna Dumankaya’nın önerilerinden bir diğeri de sivilce izleri için doğal sivilce izi maskesidir. Suna Dumankaya’nın sivilce izleri için önermiş olduğu doğal cilt bakım maskesinin hazırlanışı şu şekildedir: Bir çay kaşığı limon suyu, bir tane yumurtanın akı, iki yemek kaşığı pastane mayası; ve bir çay kaşığı bal karıştırılarak cilde uygulanır; ve ciltte yirmi dakika bekletilmesi gereken doğal cilt bakım maskesi, sonrasında sivilce izlerinin üzerinden ılık su ile alınır.

sivilce maskeleri evde yapılan, evde yapilan sivilce maskesi, sivilce maskesi evde yapılan, evde yapılabilecek sivilce maskeleri, evde yapilan sivilce maskeleri, sivilceler için evde yapılan maskeler, sivilce için evde yapılan maskeler, suna dumankaya portakal maskesi, sivilcelerin geçmesi için evde yapılan maskeler, sivilce için evde yapılabilecek maskeler

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, , , ,
5 Haziran 2012 7.740 okunma 4 defa yorumlanmış

4 yorum yapılmış »


 • emine demiş ki:

  maya bal ve limonla yapılan maske haftada kaz kez uygulanacak acaba cevapp alırsam sevnrm


 • elvan demiş ki:

  portakal kabuğu cildime zarar verdi yara gibi lekeler olustu neden olmus olabilir nasıl geçircem ?


 • seda demiş ki:

  Sagolun cnm inş işime yarar bu bilgileriniz..


 • seda demiş ki:

  Sagolun cnm inş işime yarar bu bilgiler..

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir