Suna Dumankaya Hassas ve Karma Ciltler İçin Bitki Kürü Formülü

Hassas ciltlere her türlü bakım uygulanmaz. Cilt, çoğu ürünlere alerji reaksiyonları gösterir. Cilde dokunan bir madde olduğunda cilt kızarır, şişer ve birden sebum üretmeye başlar. Bu yüzden hassas ciltlerden uygulanan bakımın içeriğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Suna Dumankaya hassas ciltler için potasyum ve a vitamini kullanarak bitkilerden bize doğal ve cildi alerji yapmayan cilt bakım kürleri sunmuştur.

Suna Dumankaya Hassas Ciltler İçin Meyve Kürü

Meyve bakımı olan potasyum kürü için bir muzun yarısı, bir tatlı kaşığı bal ve bir çorba kaşığı süt malzemeleri olması gerekiyor. Bir kaba muzu alarak püre haline gelene kadar eziniz. Daha sonra içerisine süt ve balı ilave ederek karıştırmaya başlıyoruz. Karışımı göz çevresi dahil olmak üzere bütün yüze uyguluyoruz.


Meyve kürü göz çevresine rahatlıkla uygulanabilir. Göz çevresine uygulandığı için herhangi bir reaksiyon göstermez. Bakım ciltte yirmi dakika bekletildikten sonra ılık suyla masaj hareketleri yaparak yıkayın.

Suna Dumankaya Polenli Bakım Kürü

Cilt yaşlı, yorgun ve hassas ise Suna Dumankaya’nın hücrelerin eski sağlığına kavuşturacak polenli bakım idealdir. Polenli bakım hücrelerin esnekliğini geri kazanmasını sağlar. Polenli bakım kürü için gerekli malzemeler bir tatlı kaşığı polen tozu, yarım fincan nar suyu ve bir tatlı kaşığı badem yağıdır. Bir kaba bütün malzemeleri katarak birbirine geçene kadar karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı cildin her yerine sürerek yirmi dakika bekletiyoruz. Daha sonra ılık su ile masaj hareketleri yaparak duruluyoruz.

Suna Dumankaya Besleyici Kür

Yüzde T bölgesi yağlı diğer bölgeleri kuru olan ciltler için ise Suna Dumankaya’nın besleyici kürü cildi dengede tutmaya yarayacaktır. Bu kür için beş adet kayısı ve beş yaprak çilek yaprağı malzemeleri olması gerekmektedir. Bütün malzemelerin blender setinin içine katarak olabildiğinde parçalıyoruz. Daha sonra hafifçe karıştırarak cildimize sürüyoruz. Kür ciltte yirmi dakika bekletildikten sonra ılık suyla masaj hareketleri yaparak duruluyoruz.

Suna dumankaya Temizleyici Kür

Karma ancak yağ oranı fazla olan ciltler için Suna Dumankaya tamamen bitkisel olan temizleyici kür cildin gerekli yağını almadan temizleyecektir. Bu kür için bir çay kaşığı, badem yağı, dört adet böğürtlen ve bir tatlı bal malzemeleri gereklidir. Böğürtlenleri bir kaba alarak eziyoruz ve içerisine diğer malzemeleri ilave ederek karıştırıyoruz. Bu kürü yüzümüze sürerek yirmi dakika bekletiyoruz. Bu kürü cildimizden masaj hareketleri ile ilk önce soğuk suyla durulayıp daha sonra sıcak suyla tamamen temizliyoruz. Bu kürü malzemeleri çoğaltarak tüm vücudumuza uygulayabiliriz. Ancak bu bakımdan sonra nemlendirici kullanılması gerekmektedir.

karma cilt bakımı suna dumankaya, hassas cilt bakımı suna dumankaya, hassas ve karma ciltler için maske, alerjik ciltlere maske, hassas ciltler için bitkisel bakım, karma ve hassas ciltler için maske, hassas ve karma ciltler, hassas ve karma cilt bakımı, hassas karma cilt bakımı, karma ve hassas

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)



14 Eylül 2011 5.786 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir