Suna Dumankaya Yeşil Kil Maskesi ile Cilt Bakımı

Sivilce tedavisi yapması gereken kişiler, uygulayacakları sivilce maskeleri hakkında bilgi sahibi olmak durumundadırlar. Sivilce maskeleri arasında en etkili sivilce tedavisine olanak tanıyan, yosunlu doğal kil maskesidir. Yeşil kil içeriğinde yoğun miktarda yosun bulundurmaktadır. Yosunlu doğal kil maskesi, her cilt tipine uygun bir sivilce maskesi olmakla birlikte, yosunlu doğal kil maskesinin, cilt gözeneklerini açması sebebiyle de etkili sivilce maskeleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Suna Dumankaya, yosunlu doğal kil maskesini önererek, bitkisel sivilce tedavisine destek verici bilgileri bizlerle şu şekilde paylaşmaktadır:


Suna Dumankaya Yosunlu Kil Maskesi
Kil maskelerinin kullanılmasının temel nedeni cildi gerginleştirip, cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayarak cilde nefes aldırmaktır. Özellikle yeşil kil ile uygulanan kil maskesi, içeriğinde yosun bulundurmasından dolayı tercih edilmektedir. Yeşil kil nerelerde bulunur derseniz, yeşil kil, bitkisel ürünlerin satıldığı mağazalarda; ve eczanelerde bulunabilmektedir. Belirtilen yerlerden satın alınması gereken yeşil kilin, mutlaka toz halinde satın alınması gerekmektedir.
Suna Dumankaya, yeşil kilin nerelerden, ve nasıl temin edilmesi gerektiğini anlattıktan sonra, yosunlu doğal kil maskesinin hazırlanışı hakkında bilgi vermektedir… Cilt tipi yağlı olanlar, temin edilen yeşil kilin içerisine su ilave etmelidirler. Cilt tipi normal olanlar, temin edilen yeşil kilin içerisine süt katmalıdırlar. Cilt tipi kuru olanlar ise, temin edilen kilin içerisine, aloe vera yağı, ya da jojoba yağı ilavesi yapmalıdırlar. Cilt tipinize göre hazırladığınız kil karışımının içerisine bir tatlı kaşığı süzme bal eklemeniz gerekmektedir. Eğer isterseniz, kil maskesinin içerisine, aromaterapide kullanılan bitkisel yağlardan da az miktarda ilave edebilirsiniz.
Suna Dumankaya, yeşil kil maskesi için ölçüleri şu şekilde vermektedir: kil maskesinin %33 oranında kil; %66 oranında sıvı karışımından oluşması gerekmektedir; ama, karışımı hazırladığınızda, %50 oranında kil olduğu hissi meydana gelmelidir. Kil maskesine süzme balı da ekleyecek; ve sonrasında kıvamına bakacaksınız. Eğer, kil maskesinin istenilen kıvama gelmediğini düşünüyorsanız, kil maskesi içerisine eklediğiniz sıvıdan bir miktar daha ilave edebilirsiniz. Kil maskesinin içerisine bir kaç damla uçucu bitkisel yağ da ilave ederek, istenilen kıvama gelmiş olan kil maskesini yüzünüze uygulamalısınız. Cildinize uyguladığınız kil maskesinin, cildinizde 15 dakika kalması gerekmektedir. Daha sonra, cildinizi ılık su ile yıkamalısınız. Ardından ise bir havlu ile cildinizi kurulamanız gerekmektedir.
Suna Dumankaya, cilde kurulamak amacı ile uygulanan havlunun, kullanımından on dakika önce mikrodalgaya konulmasını önermektedir. Daha sonra ise havlunun üzerine bir kaç damla biberiye yağı damlatmmalısınız. Elde edilen buharı da havluya yedirmelisiniz. Bu şekilde hazırlanmış bir havlu ile, kil maskesi sonrasında cildinizi silerseniz, mucizevi bir gençleştirici etki ile karşılaşırsınız.

Suna Dumankaya Yeşil Kil Maskesinin Faydaları
Suna Dumankaya tarafından önerilen kil maskesinin nelere iyi geldiğine bakmak istersek: akne izleri, sivilceler, cilt lekeleri, yüz kırışıklıkları, ciltteki çatlaklar, sivilce şişkinlikleri, göz çevresi morlukları, göz altı morlukları… Kısacası kil maskesi, pek çok cilt sorununa karşı etkili olabilmektedir. Göz çevresinde kırışıklık, ve morluklar olan kişiler, ince salatalık dilimlerini de kil maskesinin üzerine koyarak 15 dakika beklediklerinde, oldukça etkili sonuç alacaklardır. Kil maskesinin, her gece uyumadan önce olmak üzere, 15 gün boyunca uygulanması önerilmektedir…

yeşil kıl maskesı, yesil kil, kil maskesi faydaları, yeşil kil maskesi suna dumankaya, yesil kilin faydalari, kil nerede satılır, yeşil kil nerede satılır, yeşil kilin cilde faydaları, suna dumankaya yeşil kil maskesi, yeşil kil maskesinin faydaları

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, ,
22 Mayıs 2012 21.923 okunma 1 defa yorumlanmış

Bir yorum yapılmış »


  • meryem demiş ki:

    suna hanım lüften yanıtlayın..Kızım pamuk ciltli beyaz tenli harika bir yüze sahipti taa ki benim yaptığım bir hataya kadar bu arada 18 yaşında.Birinin tavsiyesi üzerine 1 TL lik aktardan fakface hassas ciltler için olanından aldık az suyla yaptık 20 dk beklettik ılık suyla yıkadı sonuç kıpkırmızı bir yüz..İnanın çocuk ne okula ne dershaneye gidebildi.dr ye gittik bir hap bir krem verdi 2-3 günde geçer dedi 15 gün oldu geçmedi üstelik 2 gündür ince ince sivilceler doldu yüzünde.. Moralimiz sıfır ve vicdan azabı çekiyorum yarında başka bir hastaneye götürücem ama çok korkuyorum ki artık eskisi gibi olmıycak. Lütfen bana yardım edin ne yapmam ne uygulamam gerekiyor, teşekkürler…

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir