Tırnaklarda Meydana Gelen Bir Takım Hastalık İşaretleri

Pek çok kadın, kişisel bakım yaptırırken, el bakımı; ve tırnak bakımı yaptırmaktadır. Fakat her ne kadar tırnak bakımı yaptırılsa da, bazı durumlarda tırnaklarda meydana gelen değişimin önüne geçmek olanaklı değildir. Tırnak bakımı yapsanız da tırnak bakımı yapmasanızda, tırnaklarınızda meydana gelen bir takım değişiklikler, sağlık sorunu yaşayıp yaşamadığınız ile ilgili, size bir takım işaretler verebilmektedir.
Tırnaklarda meydana gelen değişiklikler arasında ilk olarak soluk tırnaklardan söz etmek gerekmektedir. Soluk tırnaklar, yaşa bağlı olarak gözlemlenebilecekleri gibi, bazen de, tırnaklarınızın bir anda renk değiştirdiğini; ve soluklaştığını görebilirsiniz. Örneğin, son bir hafta içerisinde, tırnaklarınızda buna benzer ani solukluklar oluştuysa, en kısa zamanda bir doktora başvurmalısınız. Soluk tırnaklar, anemi belirtisi olabileceği gibi, karaciğer problemleri; ve kalp problemlerinin de habercisi niteliğinde olabilirler.
Sararan tırnaklar: Sararan tırnaklar, aslında, kırmızı oje kullanımının süreklilik arz etmesi ile gelişebilir; fakat bununla birlikte, sararan tırnakların mantar belirtisi olabileceğinin de unutulmaması gerekmektedir. Sararan tırnaklara sahipseniz, kısa zamanda doktorunuza başvurmalısınız. Mantar gibi bir sorun ile karşı karşıya iseniz, bunun çözümü size kısa zamanda bu sorundan kurtulabilmeniz için olanak tanıyacaktır.


Mavileşen tırnaklar: Tırnakların mavileşmesinin nedeni, ellerin sürekli üşümesine bağlı olabilmektedir. Fakat tırnakların mavileşmesinin nedeni, vücudun yeterli miktarda solunum gerçekleştirip oksijen alamadığını da işaret edebilmektedir. Mavileşen tırnakların nedeenleri arasında akciğer hastalıklarından söz edilebileceği gibi, mavileşen tırnaklar, akciğer hastalıklarının da habercisi olabilmektedir. Elbette sürekli üşüyen ellerde mavileşen tırnakların görülmesi muhtemeldir; fakat, sürekli üşüyen ellerin de, diyabet habercisi olabileceğinin unutulmaması gerekmektedir.

Tırnaklarda yumuşama, kırılma; ya da çatlamalar oluyorsa, bu durumun nedeni de tiroid ile alakalı olabilmektedir. Sizin tırnaklarınızda da sürekli bir yumuşama, kırılma ya da çatlama var ise, kısa zamanda doktora başvurmalı; ve kolay bir tiroid testi ile, böyle bir sorunla karşı karşıya olup olmadığınızı öğrenmelisiniz.

Tırnak etlerinde kızarıklık ve şişmeler görüyorsanız; bu da, tırnağın etrafında bulunan dokularda bir takım hastalıkların olabileceğinin göstergesi sayılabilmektedir. Fakat tırnak etlerinin kzıarmasının ve şişmesinin nedenlerinden bir diğeri de, sürekli oe kullanımı; ve dolayısı ile de aseton kullanımıdır…

tırnak diplerinde morarma, tirnak diplerinin sararması, tırnak diplerindeki morluk, tırnak eti şişmesi, tirnak diplerinin şişmesi, tırnak diplerinde morluk, tırnak şişmesi, tırnakların pembelesmesi, tırnak diplerinin morarması, tirnak etinin şişmesi

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)



etiketler:
5 Ocak 2012 6.775 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir