Vücut Şeklinizi Değiştiremezsiniz; Ancak Beden Küçültmeniz Mümkün

İnsanlar, vücut tiplerine göre ikiye ayrılırlar: erkek tipi yani elma tip vücut; ve kadın tipi yani armut tip vücut… Elma tipli vücuda sahip olanların göbek bölgelerinde ve iç organların etrafında yağlanma olmaktadır. Armut tipi vücuda sahip olanlarda ise, bel ince iken, kalça bölgesinin şişman olması göze çarpmaktadır. Bazı insanlar elma tipli; bazıları ise armut tiplidir. Peki vücut tipiniz değişikliğe uğrayabilir mi?
Vücut Şeklinizi Değiştiremezsiniz

Hayır! Yağ hücrelerinin yerlerinin değiştirilmesi olanaklar dahilinde değildir. Bu nedenle, ne elma tip vücut armuta; ne de armut tip vücut elmaya dönüşmez. Bu nedenle hayal kurmamanızı; hayal kırıklığına uğrama ihtimalinizin olduğunu; ve hayal kırıklığının da sizi konsantrasyon sorunu ile buluşturacağını; ve hedeflerinize ulaşmanızı engelleyeceğini söylememiz gerekmektedir. Bu nedenle, vücut şeklinizi değiştirmeyi değil, bedeninizi küçültmeyi kendinize hedef edinmeniz gerekmektedir.
Şişman olan kişiler, genellikle vücut tiplerini kendilerine ya da başkalarına tanımlamak için kısaca, elma tipi; ya da armut tipi kelimelerini sarfederler. Kadınların kullandığı ise, genellikle armut tipi vücuttur. Bel bölgeleri ince; kalça bölgeleri ise kalındır; yani yağlar kalçada birikmiştir. Bu durumun estetik açıdan kötü olduğunu düşünseniz de, halinize sevinmeniz gerekmektedir. Ya elma tipi bir vücuda sahip olsaydınız? Armut tipi bir vücuda sahip olmanın, bu anlamda sağlık için de oldukça faydalı olacağını bilmeniz gerekmektedir.
Elma tipli bir vücudu olanlar ise, göbek bölgelerinde biriken yağlar dolayısıyla daha hassas durumdadırlar; ve kendilerine daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Bir takım egzersizler; ve dengeli bir beslenme şekli ile, kendinizi daha iyi hissedebilir; çünkü armutu küçültüp, elmayı daraltabilirsiniz.
Bayanların, armut tipi vücuda sahip olmaları, özellikle kıyafet alırken onları zor durumda bırakmaktadır. Alacakları kıyafetleri, kalça genişliğine göre tercih eden armut tipi vücuda sahip bayanlar, kıyafetlerinin bel kısmını daralttırmak durumunda kalırlar. Ancak her ne kadar zor olursa olsun, şunu kabullenin, hiç bir şekilde zayıflarken vücut tipinizi değiştirmeniz olanaklı değildir. Bu nedenle, bölgesel zayıflama diyetlerine inanıp, terleten şortlar giyip, belinizi de kemerlerle sıkmak ile uğraşarak kendinize işkence etmeyin. Yağ hücreleriniz bedeninizde o miktardadır, terleyerek attıklarınız yağlarınız değil, vücudunuzdaki sulardır. Bu nedenle, vücudunuzun tümden zayıflayacağı; ya da şişmanlayacağını unutmadan hayallerinizi kurun.
Bedeninizi küçültmek için, herşeyden önce, ani açlık krizlerinize son verin. Gündüzleri aç kalıp, sadece akşamları yemek yiyerek, tek öğün yediğinizi, aç yediğinizi; ve bunun sizi zayıflatacağını düşünüyorsanız, çok büyük yanılgıdasınız demektir. Bununla birlikte, ani açlıklar hissediyorsanız, bu durum da sizin kan şekerinizin sıklıkla düştüğüne işaret etmektedir: kan şekeri sürekli açlık duygusu uyandırmaktadır çünkü. Kan şekerinizin düşmemesi için ise, aç kalmayın, aksine, sık sık yemek yiyin. Ancak yediğiniz yemeklerin de sizi sadece tok tutacak besinlerden oluşmasına özen göstermeyin. Örneğin, pek çok kişi, öğle yemeklerinde sadcee salata; ya da ızgara et yemektedir; ve bunun yanında ekmek tüketmemektedir. Bu büyük bir yanlıştır. Şunu unutmayın: sabah kahvaltınızı kesinlikle atlamayın. Öğle yemeğinizde, tam tahıllı besinler; ve yanında da protein gibi dengeleyici gıdalarla beslenmeyi deneyin. Akşamları evinize gitmeden önce de kendinizi aç bırakmamaya özen gösterin ki evinizdeki muhteşem yemeklerden tabak tabak yemek isteği sizde uyanmasın.
Şekeri hayatınızdan tamamen çıkartmayın. Eğer kendinize şekeri yasaklarsanız, yasakların her zaman cazip olduğu duygusunu hatırlayacak olursanız, amacınıza ulaştıktan sonra bile olsa şeker tüketmeye yeniden başlayacaksınız demektir. Ve bu şeker tüketimi de sizin daha fazla kilo almanıza neden olur. Bu nedenle, canınız şekerli birşeyler istediğinde, alın şekerinizi; ancak az alın. Mesela kahve ve çaya attığınız şekerden kurtulun. Doğal tatlandırıcılardan da faydalanabileceğinizi unutmayın. Ve unutmamanız gereken başka bir nokta da, vücut tipinizi değiştiremeyip, sadece zayıflayarak beden küçültebileceğinizdir…

elma tipi vücut nasıl zayıflar, beden küçültme, armut vücut tipi nasıl zayıflar, armut tipi vücut nasıl zayıflar, armut tipli kadınlar nasıl zayıflar, armut beden giyim, armut tipi kadın nasıl zayıflar, elma tipli kadınlar nasıl zayıflar, elma tipi vücut zayıflama, elma tipli kadınlar nasıl spor yapmalı

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, ,
7 Mayıs 2011 7.731 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir