Yılbaşında Ne Yapılır? Yılbaşında Ne Yapmalı?

Yılbaşında ne yapılır? Pek çok kişinin aklını karıştıran bir sorudur bu soru. Yılbaşında ne yapılır sorusunun yanıtı çok fazla farklılık gösterebilmekle birlikte, yılbaşında maddi olarak önemli olanaklara sahipseniz, bu durumda yılbaşında ne yapılır sorusu sizin için çok fazla önem taşımamaktadır. Yılbaşında, bir restaurant; ya da otelin balo salonundan yer ayırttırıp, keyifli bir yılbaşı eğlencesi organizasyonuna katılabilirsiniz. Ama, maddi olanaklarınız elverişli değilse, yılbaşında ne yapılır sorusunun yanıtı sizin için, bir ev partisi düzenlemek ile yanıtlanabilir…

Yılbaşında Ev Partisi
Hem sakinliği sevmeyen bir insansanız, hem de yılbaşında, olanaklarınız sadece evde kalmanıza el veriyorsa, bu durumda yılbaşında ev partisi düzenlemek, tam sizin için biçilmiş kaftan niteliği taşımaktadır.


Yılbaşında ev partisi düzenlemenin bir takım zorlukları da yok değildir. Pek çok kişi, yılbaşı gecesini dışarıda gerçekleştirecek bir organizasyon ile değerlendirecektir; ama, hiç düşündünüz mü, yılbaşı gecesini dışarıda geçirmeyi planlayanlar, belki de yapabilecekleri bir şey olmadığı için bu alternatifi değerlendirmek zorunda kalıyorlardır; ve pek çok kişi, yılbaşında bir ev partisi davetinin özlemini nasıl da hissediyordur… O halde siz, yılbaşında düzenleyeceğiniz ev partisi ile, hem mutlu olabilir; hem de arkadaşlarınızın, yılbaşında bir ev partisi organizasyonu özlemlerini gidermelerine yardımcı olabilirsiniz… Yılbaşında ev partisi için davet edeceğiniz arkadaşlarınızın listesinde, sadece plan yapmamış olanları değil, plan yapmış olanları da davetliler listesine eklemelisiniz.
Peki neden yılbaşında, plan yapmış olan kişiler bile, bir ev partisi organizasyonuna sıcak bakabilirler? Yılbaşında ev partisinin bir takım avantajları bulunmaktadır. Yılbaşında ev partisinin avantajları arasında, her şeyden önce, tanıdığınız insanların etrafınızda olması nedeniyle, daha keyifli; ve samimi zaman geçirebilirsiniz. Bununla birlikte, yılbaşında ev partisinin avantajlarından bir diğerinin de, istenilen müziğin, istenilen zamanda dinlenmesi olduğunu belirtebiliriz. Yılbaşında ev partisinin avantajları arasında istenilen menünün tüketilebilmesinden de söz etmek gerekmektedir.
Yılbaşı için düzenlenecek bir ev partisi organizasyonunda, ev partisinin düzenleneceği yere gidecek olan her bir konuk, ister alkollü, isterse de alkolsüz bir içeceği yanında götürürse, ev partisinde içecek bakımından bir zenginlik söz konusu olmuş olur; ve yılbaşında ev partisi içecek menüsünün, konukların tercihlerine göre oluşturulmuş olması, oldukça önemli bir keyif niteliği taşımaktadır.
Yılbaşında ev partisi düzenliyorsanız, işin ekonomik kısmını değerlendirmek tamamen size kalmış demektir. Yılbaşında ev partisi için içecek almayı düşünüyorsanız, 2.5 litrelik içeceklerin 2 TL’den başladığını unutmamanız gerekmektedir; yani içecek kısmı, istenirse, çok ekonomik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Meyve olarak, elma, portakal; ve mandalinayı tercih ediyorsanız, bunun da ortalama fiyatının 5 TL’ye denk geleceği belirtilmektedir. Karışık kuru yemişlerin fiyatlarına bakıldığında ise, 7.5 TL’den başlayan kuru yemişlerin olduğunu hatırlatmak gerekmektedir. İşin bir de yemek kısmı var ki, konuklarınızın yemeklerini yiyip gelmelerini isteyebileceğiniz gibi, bütçenize uygun yemekler de hazırlayabilirsiniz.

yilbasinda ne yapilir

yilbasinda ne yapilir

Yılbaşında ev partisi düzenlerken, arkadaşlarınızı davetliler listesinde bulundurabileceğiniz gibi, ailenizi de davet edebilirsiniz ki bu da iyi bir alternatif niteliği taşıyacaktır. Yılbaşında, pahalı yerlere gidip de ünlü sanatçıları izlemektense, televizyonda, istediğiniz sanatçıyı izleyebilir; ve bunun için herhangi bir ücret de ödemezsiniz. Bir de, evinizin rahatlığı vardır tabi, yanınıza kar kalır…
Yılbaşında ev partisi düzenleyenler, yılbaşı oyunları arasında klasikleşmiş olan tombaladan da yararlanabilirler. Yılbaşı oyunlarının arasına son zamanlarda, monopoly; ve scrabble de yer almaktadır. Maddi açıdan biraz yüksek değerli olsa da, elektronik tombala da, son dönemlerin yılbaşı oyunları arasına girmeyi başarmış bir oyun niteliği taşımaktadır.
Yılbaşında yalnızsanız, yılbaşında ne yapılır sorusu, sizin için daha büyük bir anlam ifade etmektedir. Aslında yılbaşında yalnız olmak o kadar da kötü değildir. Yılbaşında yalnızsanız eğer, tüm bir sene neler yapmak istediğinizi planlayabilir, uzun zamandır yemediğiniz bir yemeği yiyebilir, istediğiniz tüm filmleri sırası ile izleyebilirsiniz; ve bununla birlikte, yılbaşının sonraki sabahında, yılbaşı partileri yapanlardan daha dinç uyanacağınızı da garanti ediyoruz…

yılbaşında evde yapılabilecekler, yılbasında yapilabilecekler, ylbanda ne yaplr, yılbaşında sevgiliyle ne yapılır, yılbaşında ne yapılır, sevgiliyle yılbaşında ne yapılır, yilbasinda evde neler yapilir, yılbaşı gecesi yapılabilecekler, yılbaşında sevgiliyle yapılabilecekler, yılbaşı için evde yapılabilecekler

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)28 Aralık 2011 9.862 okunma 2 defa yorumlanmış

2 yorum yapılmış »


  • Benan Ertes (editör) demiş ki:

    Yılbaşında evde aile partisi güzel bir fikir :)


  • kadingunlugu (editör) demiş ki:

    Herkese mutlu yıllar…

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir