Yüz Egzersizleri Ve Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Cildinin diri ve gergin görünmesi herkesin isteğidir. Bu nedenle de pek çok kozmetik ürünleri kullanılır; güzellik salonlarına bir dünya para harcanır. Oysa, yüzünüzdeki kasların, daha diri ve gergin görünmelerini sağlamak, sizin yapacağınız bir kaç yüz hareketi ve masaja bakıyor desek… Sizin için bu uygulamaları gerçekleştirmek zor olur muydu?


Yüz Egzersizleri Ve Yüz Masajı
Yüz egzersizi ve yüz masajı uygulamak için zamanın aslında çok fazla önemi yok. Önemli olan tek şey, her gün düzenli olarak uygulanması gereken yüz egzersizi; ve yüz masajının bulunması. Yüz egzersizi ve yüz masajı uygulamak için kendinize biraz zaman ayırın; ve sessiz bir ortam bularak yalnız kalın. Sonrasında ise, yüz egzersizi ve yüz masajı için rahat bir pozisyon almanız gerekmektedir. İster oturursunuz; isterseniz ayakta durur; duruş şeklinizin önemi yok. Önemli olan sizin rahat olmanız. Sonrasında yapmanız gereken şey isecildinizin masaj uygulayacağınız; ve egzersiz yapacağınız bölgesi için üretilmiş bir nemlendiriciyi cildinize yedirmek. Daha sonra ise beş sefer derin nefesler alın… Ve artık, yüz egzersizi; ve yüz masajı yapmaya başlayabilirsiniz. Bakalım neler yapmanız gerekiyor…

Yüz Egzersizi Nasıl Yapılır?
Yüz egzersizleri ve yüz masajında ilk sırada gözler yer almakta. Göz kenarlarında bulunan kaz ayaklarını tedavi etmek; ve göz kapaklarını güçlendirmek için yapılması gereken: önce gözlerinizi kapatıp, sonrasında da göz kapaklarının serbest kalmasını sağlamak… Gözünüzü kısarak burnunuzun ucuna bakın; bir müddet bekledikten sonra ise gözünüzü açarak tam önünüzde duran bir noktaya sabit bir şekilde bakın. Bu işlemi de beş saniye sürdürün. Ve daha sonra, aynı şeyleri arka arkaya beş sefer tekrarlayın. Göz çevresindeki siyah çizgilerin; ve gözlerdeki şişkinliğin giderilmesi için, yüzük parmağınızı alt göz kapağınızın hemen altına yerleştirin; sonrasında gözlerinizi kapatmaya çalışırken, hafif bir şekilde parmağınızın bulunduğu noktaya bastırın. Alnınızdaki kırışıklıklardan kurtulmak için, baş parmağınızı ve orta parmağınızı kaşlarınızın üzerine koyun; sonrasında da ellerinizi şakaklarınıza doğru hafifçe çekin; ve bu uygulamayı yaparken de gözlerinizi kapatın. Beş saniye bu şekilde bekleyin; ve bu uygulamayı arka arkaya beş sefer tekrar edin. Gözlerinizin çevresini, bu egzersizlerin arasında, parmak uçlarınızla hafifçe rahatlatmayı da deneyebilirsiniz.

Dudaklar ile Yüz Egzersizi

Yüz egzersizi ve yüz masajında sırayı dudaklar almakta. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için önce ağzınızı kapatın; sonrasında ise baş parmağınız ve işaret parmağınız ile dudaklarınızı sıkıştırın. Ortadan başladığınız bu işlemi kenarlara doğru sürdürün, kenara geldiğinizde ise yeniden ortaya dönün… Ve dudaklarınızı dolgunlaştırmak için bu işlemi iki dakika boyunca tekrarlayın. Gülerken dudaklarınızın çevresinde kırışıklıklar olduğunu farkediyor; ve bu kırışıklıkları gidermek istiyorsanız, baş parmağınız ve işaret parmağınızı kullanarak, bu kırışıklıkları hafifçe cimdikleyin. Bu işlemi de yine diğer işlemler gibi iki dakika boyunca uygulamanız gerekmektedir. Elmacık kemiklerinizi yumuşatmak istediğinizde, dudaklarınızın köşe kısmından başlayıp yanağınız boyunca, baş parmağınız ile baskı uygulayın. Bu uygulamayı ise, elmacık kemiklerinizin dış bölgesi boyunca gerçekleştirin. Eğri çizgi ile iki dakika boyunca belirtilen yüz masajını yapın. Sonrasında ise yüzünüzün her bölgesine masaj uygulayın; ve gözlerinizi kapatıp derin bir nefes alın.

Yüz Masajı Neye Yarar?
Yüz kaslarını rahatlatmak için yapılacak olan yüz egzersizlerine bakıldığında ise, ilk olarak gerdan bölgesindeki sarkmaların engellenmesi için yüz masajı uygulamanız gerektiğini görüyoruz. Yapmanız gereken şey aslında çok basit: X harfini abartılı bir şekilde söyleyin, boynunuzdaki kasların gerildiğini tendonlarınızın çalıştığını hissedin; ve bu şekilde beş saniye ağzınızı açık tutun. Sonrasında bir O harfi söyleyerek ağız kaslarınızı rahatlatın; ve bu uygulamayı beş sefer gerçekleştirin. Çenenizin altını düzgünleştirmek için baş parmaklarınızla, çenenizin altındaki oval bölgeye bastırın; ve bu işlemi yaparken de ağzınızı açmaya çalışın. Bu şekilde beş dakika durun; ve aynı işlemi beş sefer tekrarlayın. Elmacık kemiklerinizin yukarı doğru kalkmasını istiyorsanız, iki elinizi, yüzünüzün iki kenarına koyun; ve sonrasında da ağzınızı açıp, AY demeye çalışın. Sonrasında ise, kulaklarınıza kadar cildinizi gerdirin; ve beş saniye o şekilde kalın. Aynı işlemi arka arkaya beş sefer tekrarlayın.
Kaynak: Milliyet

kol inceltme hareketleri, kol inceltme egzersizleri, yüz masajı nasıl yapılır, yüz masajı teknikleri, yüze masaj nasıl yapılır, yüz masajı hareketleri, cilt masajı nasıl yapılır, goz masaji nasil yapilir, yüze nasıl masaj yapılır, yüz dolgunlaştırma hareketleri

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)3 Ocak 2012 14.431 okunma 2 defa yorumlanmış

2 yorum yapılmış »


  • kadingunlugu demiş ki:

    Keyifli yüz egzersizleri :)


  • Sendemi Leyla demiş ki:

    reismdeki hareketler çok eğlenceli ;)

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir