YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE MAKYAJ

Resimli yüz şekillerine göre makyaj dersi… Yüz şekillerine göre makyaj yapma sanatı… Hangi yüze nasıl makyaj gider? yüz tipine uygun makyaj… Yüz şekline göre doğru makyaj yapmanın sırları… Yüz şekillerine göre doğru renk seçimi, gölgelendirme ve makyaj ipuçları… Gölgelendirme teknikleri


Doğru makyaj yapmak için yüz şekillerine dikkat etmelisiniz. Kemik yapısı, yüzün şekli ve alın bölgesinin dar ya da geniş olmasına göre değişik makyaj yöntemleri kullanılmalıdır.

Yüz Şekillerine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Oval yüz için makyaj nasıl yapılır?

Aşağıda oval yüz tipini görmektesiniz. Oval yüzde yatay çizgiler çizildiğinde oranların birbirine eşit olduğu görülmektedir. Oval yüzdeki gölgelendirmeler şekilde görüldüğü gibidir.

yüz tipine ve şekline göre makyaj yapmak

yüz tipine ve şekline göre makyaj- geniş alınlı oval yüz

Aşağıda alnı dar olan oval yüz tipinde üç eşit orantıyı görmekteyiz. Yüzün oran olarak geniş kısımlarına koyu renk bir fondötenle gölge yapılır. Diğer yerler ( dar bölgeler) açık renk fondötenle aydınlatılır. Göz makyajında ise gölgelendirme yukarı doğru değil yana doğru olmalıdır.

yüz tipine ve şekline göre makyaj- dar alınlı oval yüz

yüz tipine ve şekline göre makyaj- dar alınlı oval yüz

Köşeli yüz için makyaj nasıl yapılır?

Dar alınlı ve köşeli yüz tipinde, gölgelendirmeler aşağıda gösterilmiştir. Sert hatlar, koyu renk fondöten kullanılarak yumuşatılır. Diğer bölgeler ise açık renk fondötenle aydınlatılır.

Geniş alınlı köşeli yüzde gölgelendirmeler, yine köşeli ve geniş kısımlara uygulanmalıdır. Aydınlatmalar ile yüz yumuşatılmalıdır.

Yuvarlak yüz için makyaj nasıl yapılır?

Şekil 4’ü, dar alınlı yuvarlak yüz olarak tanımlayabiliriz. Yanaklardaki yuvarlaklıklar, koyu renk fondöten kullanılarak gölgelendirilmelidir. Yuvarlak noktalı bölgeler ise aydınlatılmalı ve göz gölgelendirmesi hafif yukarı doğru olmalıdır.

Geniş alınlı yuvarlak yüzde ise yanak gölgelendirmesi ile yüz, ovale yaklaştırılır. Alna da hafif gölgelendirmeler yapılabilir.Göz makyajında da yine yukarı doğru gölgeler tercih edilmelidir.

yüz şekilleri, oval yüz, dar alınlı ünlüler, alnı dar olanlar için saç modelleri, makyajdar, alnı dar olan ünlüler, yüz tipleri, yz ekilleri, yüz gölgelendirme, yüz şekline göre makyaj

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, ,
2 Şubat 2009 30.261 okunma 4 defa yorumlanmış

4 yorum yapılmış »


 • pınar demiş ki:

  yüz tiplerinin en tipik özelliklerini gösteren ünlüleri de ekleyerek bilgileri daha netleştirebilirsiniz


 • Anonim demiş ki:

  Iyi


 • rukiye demiş ki:

  elinize ne geçerse hepsini sürüm
  gözünüz geride kalmasın leeeéeen


 • emine demiş ki:

  aynen hemen surup cikayoz yuz seklini tuturana kadar koca bizi kapiya kor

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir