Zayıflamak İçin Neler Yapmalıyız?

Zayıflamanın Yollarını Merak Edenlere

Zayıflamanın Kurallarını ve zayıflarken neler yapmanız gerektğini yazımızda blabilirsiniz.

Düzenli yürüyüş yapın: Düzenli olarak yürüyüş yapanlar vücuttaki yağlı kasları inceltebileceklerdir. En azından günde 2 saat tempolu bir şekilde yürüyüş yapmak fazladan kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Gücünüzü arttırın: Spor aletleri ile yaptığınız çalışmaların yoğunluğunu arttırarak daha fazla kalori yakabileceksiniz.

Hareket edin: Yakın mesafeye giderken araba yerine yürüyerek gitmeniz kalori yakmanızı sağlayacaktır. Ellerinizi yere vurarak bile sık sık hareket ederek kalori yakabilirsiniz.

Sık sık yiyin: Gün içerisinde enerji harcadıkça açlık hissedeceksiniz ve kalori yakmanız da zayıflayacaktır. Bu nedenle öğün aralarında metabolizmanızın hızlı çalışması için kalorisi düşük olan besinlerden atıştırın.

Doğru yöntemlerden faydalanın: Yaptığınız egzersizleri doğru şekilde uygulayın. Farlı egzersiz yöntemlerinden faydalanın. Örneğin merdivenleri tutunarak çıkmanız kalori yakmanızı düşürecektir. Ayrıca dik yürümeniz de vücudunuzu doğru bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Ayakta durulması gereken yerlerde oturmayın ve oturulacak yerlerde de yatmayın. Bu durum kaslarınızın çalışmasını engeller ve sizi yavaşlatır.

Müzikle egzersiz yapın: Egzersiz yaparken müzik dinlemeniz sizi motive edecek ve yorgunluğunuzu hissetmeyeceksiniz.


Su için: Su ihtiyacınızı her ortamda giderin. Ne kadar su içerseniz kendinizi o kadar zinde ve canlı hissedersiniz. Her kalori yakmanızda vücudunuz su isteyecektir ve tükettiğiniz bu sular vücudunuzdan geri çıkarak ne kadar kalori yaktığınızı fark edeceksiniz.
Her açıdan aktif olun: Fiziksel olarak aktif olmanın yanı sıra psikolojik olarak da aktif olmanız her açıdan olumlu düşünmenizi sağlayacak ve olaylara olumlu yönden bakabileceksiniz. Böylece kendinize güvenecek ve zayıflama isteğiniz de artacaktır.
Kaslarınızı çalıştırın: Yağ oranı yüksek kaslı bölgelerinizi otururken bile çalıştırdığınız taktir de biriken yağlarınız kaslarınızın hareket etmesi ile yok olacaktır.

Isınma hareketleri yapın: Spora başlamadan önce yapılan 10 dakikalık ısınma hareketleri ile fazladan kalori yakmış olacaksınız.

zayıflamak için ne yapmalıyız, zayıflamak için neler yapmalıyız, zayıflamak için neler yapılmalı, zayıflamak için ne yapmalıyım, zayflamak iin, ZAYIFLAMAK İÇİN NELER YAPMALIYIM, zayıflamak için ne yapmalı evde, zayıflamak için neler yapılmalıdır, zayifla mak icin ne yapiyon, zayıfamak içiin neler yapmalıyız

» Bayram Tatlıları (Bayram için kolay Tatlı Tarifleri)etiketler:, ,
28 Şubat 2013 13.307 okunma 1 defa yorumlanmış

Bir yorum yapılmış »


  • suzan demiş ki:

    kilqm fan n zla degil ama esim sürekli kilqmla ugrasıyqr

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir